Równość, godność i szacunek czyli pozytywne zamieszanie

01.06.2015
Równość, godność, szacunek - te trzy słowa znalazły się na jednym z transparentów niesionych przez uczestników Marszu Godności, który po raz kolejny przeszedł ulicami Dobrego Miasta. 29 maja o godz. 930 spod siedziby Urzędu Miejskiego wyruszył kolorowy i bardzo głośny pochód zorganizowany przez Dobromiejskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Uczestnicy marszu, którego rytm wybijali bębniarze z zespołu muzycznego Warsztatu Terapii Zajęciowej „Bandadana”, przeszli pod siedzibę stowarzyszenia, po drodze skandując hasła umieszczone na transparentach. W przemarszu wzięły udział zarówno przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, jak też grupy osób niepełnosprawnych z naszego powiatu. W zamanifestowanie idei godności włączyli się również rodzice osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Wojciech Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Olsztynie, w imieniu Starosty Olsztyńskiego złożył uczestnikom Marszu życzenia z okazji obchodzonego niedawno Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością. - To ważne święto, bo pokazuje jak różnorodni jesteśmy jako społeczeństwo, daje możliwość przełamywania stereotypów. Wszystkim osobom borykającym się z problemem niepełnosprawności życzę zdrowia, spełnienia marzeń i sił w przezwyciężaniu przeszkód dnia codziennego - mówił radny.

Po zakończeniu Marszu Godności osoby niepełnosprawne wzięły udział w zwodach sportowych zorganizowanych w ramach XI Dnia Integracji. Wydarzenie stało się również okazją do uroczystego otwarcia zakończonej w ostatnim czasie inwestycji, której efektem stała się nadbudowa istniejącego budynku mieszczącego Warsztat Terapii Zajęciowej. W nowo otwartych i kompletnie wyposażonych pomieszczeniach znalazły się kolejne pracownie WTZ, mieszkanie treningowe oraz blok rehabilitacyjny z kinezo, fizyko i hydroterapią. Z wielu ciepłych słów, jakie padły w czasie imprezy, na uwagę zasługuje podkreślenie doskonałej współpracy inwestora  - Gminy Dobre Miasto, Powiatu Olsztyńskiego oraz Stowarzyszenia. Organizatorzy podsumowując wydarzenie, zaznaczają, że słowo GODNOŚĆ w Dobrym Mieście nabiera rzeczywistego wymiaru.

eurepejcja stopka

fot. organizator