Radni w powiatowych szkołach w Dobrym Mieście

Monika Nowakowska

Zarząd Powiatu i radni Komisji Gospodarczej odwiedzili dziś Zespół Szkół w Dobrym Mieście i Zespół Rolniczych w Smolajnach. Ich wizyta miała związek m.in. z wnioskiem złożonym przez Powiat o dofinansowanie z drugiej edycji programu rządowego „Polski Ład”.

Samorząd chce pozyskać 2,7 mln zł na modernizację tzw. „Domu Nauczyciela” w Smolajnach, by nadać mu funkcję szkolnego schroniska młodzieżowego. Projekt zakłada gruntowny remont i pełną przebudowę, które pozwoliłyby na stworzenie około 40 miejsc noclegowych. Również architektura obiektu ma zostać dostosowana do charakteru miejsca, w którym się znajduje, a więc zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego z czasów biskupa Ignacego Krasickiego.

Radni obejrzeli też niedawno zakończone inwestycje w Zespole Szkół w Dobrym Mieście, czyli multimedialną strzelnicę sportową i bieżnię ze skocznią w dal.

Fot. Monika Nowakowska/Powiat Olsztyński