Puchar jest nasz!

Po niezwykle emocjonującym meczu piłkarze Olimpii Olsztynek zwyciężyli z zespołem Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Trofeum to po raz pierwszy w historii trafiło do Olsztynka.

Finał odbył się 4 czerwca na stadionie miejskim w Górowie Iławieckim. Przybyli kibice obejrzeli bardzo wyrównane spotkanie. Mecz był prawdziwym widowiskiem godnym finału. Goli kibice doczekali się w drugiej połowie spotkania, kiedy Olimpia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie po bramkach Piotra Żórańskiego i Mateusza Różewicza. Bramkę na 2:2 straciliśmy w ostatniej minucie meczu, a późniejsza dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu. Ostatecznie podopieczni trenera Mirosława Rymanowskiego zwyciężyli po serii rzutów karnych 4:3. Poza pucharem, piłkarze z Olsztynka otrzymali w nagrodę 30 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Olimpia zagra również w Pucharze Polski na szczeblu centralnym z wylosowaną drużyną z wyższej klasy rozgrywek. Udział w Pucharze Polski jest niezwykłą szansą na promocję miasta.

Mecz na trybunach obserwowali włodarze okręgowego związku, trenerzy, działacze oraz przedstawiciele władz samorządowych. Nasz zespół głośno dopingowała liczna grupa kibiców z Olsztynka.

Piłkarze Olimpii Olsztynek udowodnili, że mimo iż nie byli stawiani w roli faworyta, potrafili zwyciężyć w finale. Jest to niewątpliwie święto wszystkich kibiców klubu z Olsztynka. Szczególne gratulacje należą się trenerom, wszystkim osobom wspierającym klub oraz Prezesowi Kazimierzowi Borkowskiemu za wkład i zaangażowanie w osiągnięty sukces. Brawo!