Przebudowa dróg powiatowych - składamy wnioski

12.04.2019
Z myślą o użytkownikach dróg powiatowych starosta olsztyński w piątek 12 kwietnia podpisał wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dokumenty w przewidzianym terminie trafią do wojewody warmińsko-mazurskiego, od którego będzie zależało, które drogi otrzymają środki na realizację inwestycji.

Wnioski dotyczą dróg powiatowych:

• 1428N relacji Różynka - Cierkiewnik, na odcinku 4,58 km przebiegającym przez gminy Świątki i Dobre Miasto; wartość zadania wynosi 1,75 mln zł

• 1370N od miejscowości Sząbruk (Siła), przez Unieszewo do DK 1, na odcinku 9,1 km na terenie gminy Gietrzwałd; wartość zadania 20,3 mln zł

• 1376N na ulicy Gietrzwałdzkiej w miejscowości Bartąg w gminie Stawiguda, odcinek 203 m; wartość zadania 675 tys. zł

• 1376N na ulicy Gietrzwałdziej w miejscowości Bartąg w gminie Stawiguda, od wiaduktu kolejowego do drogi powiatowej 1372N, długość odcinka 1,3 km; wartość zadania 1,48 mln zł

• 1407N na odcinku Worławki - Żardeniki na terenie gminy Świątki, długość odcinka 2,7 km; wartość zadania prawie 4,1 mln zł

• 1462N na odcinku Bartołty Wielkie - Leszno w gminie Barczewo, długość odcinka 0,9 km; wartość zadania 1,47 mln zł

• 1432N na odcinku Frączki - Gradki w gminie Dywity, długość remontowanego odcinka 2,5 km; wartość zadania 4,1 mln zł

• 1477N na odcinku DP1475N - Studzianka w gminie Jeziorany, długość 1,85 km; wartość zadania 3,6 mln zł.

- Mamy 858 km dróg powiatowych. Co roku przeznaczamy na ich remont i przebudowę znaczną część środków w budżecie inwestycyjnym, w 2019 roku jest to kwota rekordowa. Jednak nawet to nie wystarczy, żeby naprawić wszystkie drogi. Dzięki środkom z programu możemy zrobić znacznie więcej, dlatego bardzo liczymy na pana wojewodę - mówi starosta Andrzej Abako. Zadania, o których jest mowa we wnioskach, obejmują przebudowę lub remont dróg z poszerzeniem jezdni, wzmocnieniem bądź wymianą nawierzchni, budową poboczy, chodników oraz całej infrastruktury technicznej jak kanalizacja, oświetlenie, zatoki i zjazdy autobusowe, w zależności od potrzeb przewidzianych w projekcie. Dzięki realizacji inwestycji poprawi się bezpieczeństwo, jak i komfort uczestników ruchu.