Promują powiat i Warmię przez sport

26.05.2011

Powiat olsztyński stoi kolarstwem! To właśnie przedstawiciele tej dyscypliny zdobywali największe zwycięstwa w 2010 roku. Na majowej sesji władze powiatu uhonorowały wyróżniających się sportowców na czele z Małgorzatą Jasińską, mistrzynią Polski w kolarstwie, która została Sportowcem Roku oraz Jerzym Kowalskim z Biskupca, który został Trenerem Roku.

_

Najwyższe honorowe wyróżnienia Powiatu Olsztyńskiego, czyli statuetki Królewny Warmińskiej Łyny za wybitne osiągnięcia otrzymali: Małgorzata Jasińska z Barczewa, mistrzyni Polski w kolarstwie oraz Jerzy Kowalski, trener kolarstwa w LKK Warmia Biskupiec, który został niedawno wybrany Młodzieżowym Trenerem Roku Województwa. Ponadto Zarząd Powiatu przyznał Małgorzacie Jasińskiej tytuł „Sportowca Roku 2010 Powiatu Olsztyńskiego", a Jerzemu Kowalskiemu tytuł „Trenera Roku 2010 Powiatu Olsztyńskiego". Oprócz statuetek i tytułów obydwoje wyróżnieni otrzymali także nagrody finansowe. Ośmiu kolejnych sportowców otrzymało nagrody rzeczowe za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2010 roku.

1. Mateusz Wieczorek z Wrzesiny, taekwondo olimpijskie
  2. Monika Kopińska z Biskupca, kolarstwo