Postęp prac przy modernizacji szpitala

15.04.2019
Od siedmiu miesięcy w Szpitalu Powiatowym im. Mikulicza w Biskupcu realizowana jest największa, jak do tej pory, inwestycja Powiatu Olsztyńskiego. W piątek 12 kwietnia starosta olsztyński Andrzej Abako odwiedził placówkę, by sprawdzić stopień zaawansowania prac. Oprowadził go dyrektor szpitala Marek Pietras.

- "Rozbudowa, przebudowa oraz modernizacja istniejącego Bloku Operacyjnego, Centralnej Sterylizatorni i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii" jest obecnie naszą najważniejszą inwestycją, na którą czekają mieszkańcy nie tylko naszego powiatu, ale też sąsiednich. Postęp prac jest wyraźnie widoczny.  Zaczyna się rysować kształt bloku operacyjnego. Cieszę się, że już niedługo w Szpitalu Powiatowym w Biskupcu pacjenci będą mogli leczyć się w warunkach na poziomie XXI wieku - mówi starosta Abako.

Inwestycja będzie kosztować ponad 23 mln zł, z czego ponad 19 mln zł zostanie pokryte z budżetu Powiatu. Prawie 4,3 mln zł dofinansuje Unia Europejska. Koniec prac został zaplanowany na marzec przyszłego roku.