Ponad 730 tys. zł trafi do szpitala w Biskupcu

28.12.2020
To dobra wiadomość na koniec roku! Szpital Powiatowy w Biskupcu otrzymał dofinansowanie, dzięki któremu jeszcze skuteczniej będzie wspierać pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu oraz chorobami kardiologicznymi.

- Naszemu szpitalowi udało się uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego do realizacji projektu pod nazwą "Skuteczne wsparcie pacjentów Szpitala Powiatowego w Biskupcu ze schorzeniami narządu ruchu oraz chorobami kardiologicznymi" - informują na Facebooku pracownicy szpitala. - Dofinansowanie w kwocie ponad 730 tys. zł przeznaczone zostanie na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii, Oddziału Chirurgii Ortopedycznej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej. Dzięki wsparciu kupimy m.in. aparat do USG z zestawem nowoczesnych, specjalistycznych głowic — w tym głowicy kardiologicznej, napędy ortopedyczne do zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii, zestaw cekloergometrów do rehabilitacji kardiologicznej, zestawy do zewnętrznej stabilizacji złamań oraz specjalistyczne łóżka ortopedyczne.

Zakupiony sprzęt zarówno zastąpi ten obecnie użytkowany (wysłużony i awaryjny), ale i rozszerzy posiadaną bazę sprzętową.
- Dzięki niemu będziemy mogli proponować naszym pacjentom usługi medyczne realizowane na coraz wyższym poziomie, a naszemu personelowi coraz lepsze warunki pracy — czytamy na Facebooku.