Policjanci dostali nowe auta na Mikołaja

03.01.2014
Dwie nieoznakowane skody trafiły we wtorek 3 grudnia do olsztyńskich policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Z kolei w przyszłym tygodniu do policjantów z Purdy trafi nieoznakowana astra. Zakup aut dofinansował w połowie Powiat Olsztyński.

Powiat Olsztyński już od kilku lat realizuje program związany z doposażeniem jednostek policji na terenie powiatu (np. w ubiegłym roku powiat dofinansował zakup dwóch oznakowanych radiowozów dla komisariatów w Dobrym Mieście i Barczewie).
- Zwiększając mobilność Policji zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców całej aglomeracji olsztyńskiej – uważa Mirosław Pampuch, starosta olsztyński, który we wtorek 3 grudnia, na trzy dni przed Mikołajkami, wręczył policjantom Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kluczyki do dwóch nowych, nieoznakowanych radiowozów.
Dwie skody trafiły do Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Życia i Zdrowia.
- Przekazanie aut wpłynie znacznie na zwiększenie jakości pracy policyjnych „poszukiwaczy” – mówi Andrzej Góźdź, Komendant Miejski Policji.
Oba auta służyć będą policjantom, którzy na co dzień prowadzą czynności za poszukiwanymi osobami zaginionymi, a także tropią sprawców ciężkich przestępstw - poszukiwanych na podstawie listów gończych. Tylko  w tym roku policjanci Zespołu wszczęli 1463 sprawy poszukiwawcze.
- W Zespole Poszukiwań pracuje 9 osób, których dyspozycyjność i niezawodna mobilność jest niezbędna przy skutecznym i sprawnym prowadzeniu akcji poszukiwawczych – uważa Krzysztof Wasyńczuk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.
To jednak nie koniec prezentów dla policjantów z terenu powiatu. W przyszłym tygodniu do policjantów z Purdy trafi nowiutka, nieoznakowana astra. Zakup wszystkich trzech pojazdów został sfinansowany z budżetu Policji i środków z budżetu Powiatu Olsztyńskiego. Zarówno Policja jak i Powiat przeznaczyły na nowe auta po 70 tys. zł.

skody2

skody1