Pierwszy turniej „Warmia Power” w Stawigudzie

18.11.2011

Gminny Ośrodek Kultury i Publiczne Gimnazjum w Stawigudzie zapraszają 19_ listopada w sobotę do hali sportowej na pierwszą wojewódzką edycję turnieju tańca nowoczesnego „Warmia Power". Idea zrodziła się kilka lat temu, jednak dopiero w tym roku udało się doprowadzić pomysł do realizacji.

Na propozycję GOK Stawiguda odpowiedziało 14 zespołów z całego województwa: z Dywit,  Elbląga, Korsz, Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna, Pasłęka i Stawigudy. Do turniejowej rywalizacji przystąpi 14 zespołów, które będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, 16-20 lat. Regulamin dopuszcza następujące style tańca: jazz, funky, disco dance, dancehall, pop, taniec współczesny. Ponadto zaplanowano turniej solistów w wieku od 13 do 18 lat - zgłosiło się około 20 śmiałków. Ogółem wystąpi ponad 200 tancerzy.
- Hala sportowa w Stawigudzie jest wymarzonym miejscem do przeprowadzenia tego typu zawodów - mówi Witold Lubowiecki, dyrektor GOK Stawiguda. - Znajduje się tu bardzo dobre podłoże chwalone przez wielu sportowców, są miejsca na widowni dla około 400 osób, dlatego liczymy na duże zainteresowanie ze strony mieszkańców naszej gminy jak i z innych miejscowości. Zapraszamy do udziału w  uczcie dla koneserów tej formy tańca, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju.
Organizatorzy liczą, że turniej „Warmia Power" tak jak odbywający się w tej samej sali majowy przegląd chórów i zespołów śpiewaczych „Kurlantka" zostanie pozytywnie przyjęty i wpisze się na trwałe do kalendarza najważniejszych imprez w naszym województwie. Rozpoczęcie turnieju o godz. 12, wstęp wolny!