Orkiestra zagrała na 128 tysięcy!

19.01.2014
Dzięki hojności i wielkim sercom mieszkańców powiatu olsztyńskiego konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbogaciło się o ponad 128 tysięcy złotych! Od trzech lat powiatowym liderem jest gmina Purda, która w tym roku zebrała prawie 21,3 tys. zł. – Mamy wyjątkowych mieszkańców! – cieszy się Piotr Duda, szef sztabu WOŚP w Purdzie.

W najgorętszej akcji charytatywnej w Polsce, która odbyła się w niedzielę 12 stycznia wzięło udział 10 z 12 gmin powiatu olsztyńskiego (w Jonkowie nie było co prawda oficjalnego sztabu, ale w miejscowościach tej gminy kwestowali wolontariusze i strażacy z OSP). Mieszkańcy powiatu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i masowo wsparli akcję,  której dochód zasili zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej dla seniorów. Po zsumowaniu kwot z wszystkich gminnych sztabów w powiecie okazało się, że konto WOŚP wzbogaciło się o ponad 128 tysięcy złotych!

wosp_dywity

Byłoby więcej, ale...

Niekwestionowanym liderem w powiecie pozostaje od trzech lat gmina Purda, która zebrała w czasie tegorocznego finału prawie 21,3 tys. zł!
- Pewnie mielibyśmy o kilka tysięcy więcej, ale w tym roku finał WOŚP odbywał się tylko w trzech miejscach naszej gminy (w Purdzie, Prejłowie i Nowej Wsi), niestety w ostatniej chwili z organizacji finału wycofały się Klewki – wyjaśnia Piotr Duda, szef  sztabu WOŚP w gminie Purda. – Mimo wszystko i tak muszę przyznać, że mamy wyjątkowych mieszkańców! Dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym finał w gminie Purda miał tak barwny przebieg i był naprawdę niesamowity.
Purdzie do ostatnich chwil po piętach deptała gmina Barczewo, która ostatecznie uzbierała prawie 20,5 tysiąca złotych. Na trzecim miejscu uplasowała się gmina Biskupiec z wynikiem ponad 17,3 tys. zł (szczegółowe wyniki zbiórek w gminach przedstawiamy w ramce obok – red.).

Tablet i rycerze
W zwycięskiej gminie Purda pieniądze do puszek zbierało 30 wolontariuszy, drugie tyle osób przygotowywało imprezy i wydarzenia. Główną atrakcją finału w Purdzie była loteria fantowa, w której nagrodą główną był tablet. Oprócz tego mieszkańcy mogli podziwiać przedstawienia dziecięce, mecz piłki nożnej, występ iluzjonisty, czy pokazy walk rycerskich.
Z kolei w Biskupcu od rana na ulicach miasta trwała kwesta, a od godz. 15 w Biskupieckim Domu Kultury ruszył koncert finałowy. Były występy najmłodszych i tych trochę starszych, była loteria, kawiarenka i to, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, czyli aukcje ofiarowanych przedmiotów. Wieczór uatrakcyjnił występ zespołu „Biłyj Bereh” z Olsztyna. Na zakończenie publiczność mogła obejrzeć światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków. Ciekawe rzeczy działy się także w GOK w Dywitach. Gmina Dywity przekazała na licytację m.in. zestaw promocyjny oraz ręcznie wykonaną bombkę w kształcie „Warmianki” podpisaną przez mistrza MMA - Mameda Chalidowa. Ciekawostką licytacji był ponadto mundur funkcjonariusza ZOMO, a jedną z większych atrakcji – przelot szybowcem ufundowany przez Aeroklub Warmińsko-Mazurski.

Wyniki zbiórek z gmin
Biskupiec – ok. 17,3 tys. zł