Od września rusza Biskupiecki Publiczny Transport Zbiorowy

10.08.2021
Kolejne gminy z naszego powiatu uruchamiają transport publiczny w ramach Powiatowej Komunikacji Zbiorowej realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Władze Biskupca od 1 września uruchamiają Biskupiecki Publiczny Transport Zbiorowy.

- Będzie się on odbywał na 12 liniach komunikacyjnych, co pozwoli na swobodne przemieszczanie się zarówno po samym mieście, jak i zniweluje problem komunikacyjnego wykluczenia naszych okolicznych miejscowości. Transportem będzie można dojechać do Olsztyna i z niego wrócić, a także odwiedzić sąsiednie gminy. Z komunikacji będą korzystały również dzieci dojeżdżające do szkół – czytamy w komunikacie na stronie urzędu.

Znane są też rozkłady jazdy poszczególnych linii, które są dostępne na stronie biskupiec.pl. Obecnie trwa znakowanie przystanków w terenie, przygotowywanie floty i tworzenie materiałów promocyjnych.

Opis alternatywny zdjęcia: Na zdjęciu zielono-szary bus do przewożenia mieszkańców Biskupca.