O Garniec Kłobuka 2019 - konkurs

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz sołectwo Gady zapraszają na kolejną edycję konkursu na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity „O Garniec Kłobuka”.

W sobotę 24 sierpnia 2019r. od godziny 13:00 Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych w Gadach wypełni się zapachami pysznego lokalnego jedzenia. Konkurs odbywa się od 2006 roku i jest imprezą niezwykłą, ponieważ ma charakter przechodni - co roku odbywa się w innej miejscowości gminy.

Produkty zgłoszone do konkursu kulinarnego będą oceniane w czterech kategoriach: potrawy, wypieki, przetwory i napoje. Każde sołectwo, oprócz wystawienia przedstawicieli w indywidualnym konkursie kulinarnym, będzie także prezentowało własne stoisko, którego tematem przewodnim są „cztery pory roku”. Tu najbardziej liczy się kreatywność! Sołectwo, które zwycięży będzie gospodarzem kolejnej edycji konkursu.

W programie, oprócz konkursów, także prezentacje artystyczne sołectw oraz koncerty - wystąpi m.in. kapela Ojdana z Barczewa w składzie: Mieczysław Dziemidowicz - cymbały, Danuta Nowakowska - akordeon, Piotr Szczyglak – gitara.

Wydarzenie zakończy potańcówka z zespołem Singers, na którą zapraszają Gady z okazji 650-lecia sołectwa.

Karta zgłoszeniowa sołectwa, potraw oraz regulamin konkursu dostępne są - pod linkiem.

24 08 Garniec Kłobuka