niedziela, 22 Październik 2017 , imieniny obchodzą: Filip, Kordula
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Nietypowa choinka w starostwie

Nietypowa choinka w starostwie

W Starostwie Powiatowym w Olsztynie choinka stanęła już 2 grudnia. Ozdobiły ją piękne, choć nieco nietypowe dekoracje. Wśród nich są bombki z żarówek, śniadaniowych kulek czekoladowych, makaronu, słomy, sznurka, korku, drewna i filcu, a nawet mini szopki bożonarodzeniowe ukryte w plastikowych butelkach. Taka fantazją i zdolnościami wykazali się uczestnicy III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Świąteczne Nastroje”, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach, pod honorowym patronatem Starosty Olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak.

Adresatami konkursu byli wychowankowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu powiatu olsztyńskiego. – Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Bądź wśród nas i ubierz razem z nami choinkę” – opowiada Anna Chyżyńska, dyrektor SOS-W w Żardenikach. – Celem jest rozwijanie i kształcenie wyobraźni plastycznej, pobudzanie aktywności twórczej oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej, a także propagowanie twórczości osób niepełnosprawnych w trzech kategoriach wiekowych:  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej.

Na konkurs wpłynęło 147 ozdób choinkowych z 13 placówek. 29 listopada jury w składzie: Odetta Ostapczuk (nauczyciel wychowania plastycznego, oligofrenopedagog, arteterapeuta w SOSW w Żardenikach), Anna Urbanik (instruktor wychowania plastycznego w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach), Anna Kicka (plastyk z Centrum Kultury w Biskupcu) oceniało prace pod kątem pomysłowości i oryginalności, estetyki wykonania oraz wykorzystania różnorodnych materiałów.

Wyniki w kategorii „Szkoła Podstawowa”:
I miejsce – Andżelika Sobolewska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy, praca pod kierunkiem Anety Dudzińskiej
II miejsce – Weronika Bednarek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie, praca pod kierunkiem Anny Wiśniewskiej
III miejsce – Kinga Siółkowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu, praca pod kierunkiem Zofii Molga
Wyróżnienie – Mateusz Ołów z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi, praca pod kierunkiem Alicji Mrozowskiej
Wyróżnienie – Andżelika Zastawna z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach, praca pod kierunkiem Ewy Stangreciak

W kategorii „Gimnazjum”:
I miejsce – Anna Janczura ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie, praca pod kierunkiem Anny Gałeckiej
II miejsce - Alan Korzeniewski z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie, praca pod kierunkiem Marty Cesarskiej
III miejsce - Mateusz Zakrzewski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy, praca pod kierunkiem Anety Dudzińskiej
Wyróżnienie - Milena Lenkiewicz z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach, praca pod kierunkiem Ewy Stangreciak
Wyróżnienie - Dominik Jaworski z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie, praca pod kierunkiem Marty Cesarskiej

W kategorii „Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, pensjonariusze DPS i uczestnicy WTZ”:
I miejsce - Jakub Mila z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach, praca pod kierunkiem Joanny Gaj
II miejsce - Adam Piaskowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu, praca pod kierunkiem Ewy Karpowicz
III miejsce - Nikola Woźniak z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach, praca pod kierunkiem Agnieszki Freitag
Wyróżnienie - Nikola Woźniak z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach, praca pod kierunkiem Georgii Gołębiowskiej
Wyróżnienie - Marlena Borzyńska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu, praca pod kierunkiem Joanny Sapińskiej.

image_pdfimage_print

Zobacz również:

Konkurs Krasomówczy

Konkurs Krasomówczy

20 / 10 / 2017

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remontyport-mazury

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji