Namalowali jak widzą służbę strażacką

15.01.2015
Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Jury wyłoniło siedemnastu laureatów z powiatu olsztyńskiego, którzy wezmą udział w rozstrzygnięciach wojewódzkich. Ostatnim etapem będą eliminacje centralne. O ich wynikach dowiemy się pod koniec marca.

Tematyka konkursu „Zapobiegajmy pożarom” obejmuje m.in. udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych czy działaniach prewencyjnych. Na eliminacje powiatowe wpłynęło 81 prac ze szkół i placówek powiatu olsztyńskiego. Komisja wybrała osiemnaście.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

Grupa przedszkolna

Wiktoria Gejda, Jagoda Zień, Julia Zień, Jakub Nowaczyk

Nikola Jarkiewicz, Paulina Czarnota, Oliwia Pyrczak, Anna Płoska

Klasy IV-VI

Klaudia Dąbrowska – dwie prace, Zuzanna Gilewska

Daria Gołaszewska, Natalia Korzeniewska, Igor Jasiński, Aleksandra Ostrówka

Dorośli

Szymon Borys, Marta Predotka, Tomasz Flont

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy innych instytucji i organizacji. Konkurs organizowany jest z myślą o dzieciach, młodzieży i twórcach amatorach, a jego celem jest zainteresowanie społeczeństwa ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowiska strażackiego.