Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze w powiecie

Monika Nowakowska

Podczas uroczystości w Starostwie Powiatowym w Olsztynie poznaliśmy najlepszych zawodników, trenerów i działaczy sportowych w powiecie olsztyńskim. Zgodnie z regulaminem konkursu warunkiem wyróżnienia przez samorząd Powiatu Olsztyńskiego jest udział w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy, zajęcie medalowych miejsc w mistrzostwach Polski, kwalifikacja do kadry narodowej, ustanowienie rekordu w danej dyscyplinie albo wysoki wynik sportowy. Za 2021 rok zostało uhonorowanych 19 osób.

- Cieszę się, że możemy docenić trud Państwa pracy i jego efekt na arenie sportowej. Rok 2021 nie był rokiem łatwym ze względu na pandemię.W sporcie jednak nie ma czasu na przerwę i wy, mimo wszystko, trenowaliście, braliście udział w zawodach i sławiliście swoje gminy oraz Powiat Olsztyński. Jestem za to bardzo wdzięczny. Jestem dumny, że wśród mieszkańców powiatu są tak wspaniali ludzie, którzy mają swoją pasję i poświęcają jej część swojego życia. Jak się okazuje, z sukcesem - mówił do gości Andrzej Abako, starosta olsztyński, gospodarz uroczystości.

Głos zabrała także dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. - Powiat Olsztyński od dwudziestu lat wspiera rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Traktujemy to jako element profilaktyki, edukacji, ale też dobrego sposobu na spędzenie czasu. Serdecznie gratuluję wszystkim dziś wyróżnionym i nagrodzonym, zachęcam też do udział w konkursie w kolejnym roku - mówiła dyrektor Barbara Guga.

Uroczystość zakończyła się wspólnymi zdjęciami oraz tortem. Nie brakowało rozmów i gratulacji ze strony gości. Wśród nich znaleźli się m.in. wójt gminy Purda Teresa Chrostowska, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, która dokonywała wyboru najlepszych zawodników, Krystyna Szter, Janusz Ciepliński - dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach i Agata Milewska - dyrektor Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. Uroczystość uświetnił koncertem Olsztyński Kwartet Saksofonowy, który tworzą Kornel Romanowski, Mateusz Makarski, Szymon Gawliński i Mikołaj Gościewski - uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Olsztynie.

Tytuł Sportowca Roku otrzymali:

• BARBARA BUDEK Klub Sportowy EGIDA - w kategorii zawodników w wieku do 13 r.ż.
    • SZYMON PIĄTKOWSKI AZS UWM Olsztyn - w kategorii zawodników w wieku 14-18 lat
    • EWA CYCHOWSKA UKS Tempo 25 Olsztyn - w kategorii zawodników z niepełnosprawności

Trenerem Roku został WACŁAW SZUKIEL z NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN, zaś tytuł Zasłużonego dla Sportu otrzymał PIOTR GAJ z KLUBU OLIMPIAD SPECJALNYCH TĘCZA KRUZY przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno – Wychowawczym w Kruzach.

Osoby wyróżnione w kategorii zawodników do 13 r.ż.:
- SOPHIE WOYTITZKI LZS CKTiS Biskupiec Sekcja Szachowa
- WOJCIECH NOWAKOWSKI Klub Sportowy EGIDA
- HANNA NOWAKOWSKA Klub Sportowy EGIDA
- ALEKSANDER GRALEWICZ MOTOKLUB Olsztyn

Wyróżnienia w kategorii zawodników w wieku 14-18 lat:
- SANDRA STUPAKOWSKA Klub Sportowy EGIDA
- MATEUSZ WARCABA WMKS Olsztyn
- MAGDALENA BUDEK Klub Sportowy EGIDA
- MIKOŁAJ DZIADURA Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec
- KINGA RYBKIEWICZ Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec

Wyróżnienia w kategorii zawodników niepełnosprawnych:
- EWELINA TRAFNA-LENDZION Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „START” w Olsztynie

W kategorii wychowanków Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną:
- DOMINIK ZASTAWNY KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH TĘCZA KRUZY przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach
- STANISŁAW DĘBSKI KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH TĘCZA KRUZY przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach
- MATEUSZ BLOCH KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH TĘCZA KRUZY przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach
- WIKTOR ZASTAWNY KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH TĘCZA KRUZY przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!