Laptopy dla uczniów powiatowych szkół

21.08.2020

Polska Cyfrowa logotypy

31 komputerów przenośnych trafiło do szkół prowadzonych przez Powiat Olsztyński. Otrzymają je wybrani uczniowie, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im m.in. udział w lekcjach zdalnych.

Zakup laptopów o łącznej wartości prawie 70 tys. zł był możliwy dzięki realizacji przez Powiat projektu pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Samorząd wnioskował o maksymalną kwotę możliwą do otrzymania, taką też otrzymał.

W projekcie biorą udział: Zespół Szkół w Biskupcu, Zespół Szkół w Dobrym Mieście, Zespół Szkół w Olsztynku, Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach i Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. w Dywitach. Umowy na przekazanie komputerów zostały podpisane podczas narady starosty olsztyńskiego z dyrektorami placówek. Rozmowy dotyczyły m.in. aktualnej sytuacji w szkołach, wyników naboru oraz egzaminów maturalnych, a także przygotowania do nowego roku szkolnego w reżimie sanitarnym.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki na zakup komputerów. Mam nadzieję, że będą dobrze służyć młodzieży w nauce, zdobywaniu wiedzy i poznawaniu świata. Koronawirus bardzo utrudnił proces edukacji w ostatnich miesiącach, ale wierzę, że od września ruszymy z optymizmem i gotowością do dalszej nauki. Wiem, że nasze szkoły są przygotowane do ochrony swoich uczniów i pracowników - mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński.