Królewny Łyny za wkład w rozwój Powiatu

25.11.2014
Mirosław Potrapeluk i Adam Ludkiewicz – dwójka pracowników olsztyńskiego starostwa została wyróżniona podczas posiedzenia Zarządu Powiatu we wtorek 25 listopada statuetkami Królewny Warmińskiej Łyny. Kapituła wyróżnienia doceniła ich zaangażowanie w projekt cyfryzacji powiatowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych.

Najwyższe honorowe wyróżnienie Powiatu Olsztyńskiego wręczył dwóm doświadczonym pracownikom starostwa Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. Uroczystość odbyła się podczas posiedzenia Zarządu Powiatu we wtorek 25 listopada. Kapituła nagrody, którą stanowią byli i obecni starostowie, doceniła wkład w rozwój Powiatu, jaki dokonał się za sprawą realizacji projektu „E-mapa – cyfryzacja zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiatu olsztyńskiego”. Ten projekt ze względu na swoją złożoność i obszerność danych, jakie podlegały cyfryzacji, był prawdziwym wyzwaniem dla powiatowych geodetów i informatyków. Jego realizacja trwała ponad 3 lata, a koszt wyniósł prawie 18 mln zł z czego 85 proc. kosztów kwalifikowalnych to dofinansowanie unijne. Digitalizacja zasobów to technologiczny skok w powiatowej geodezji i kartografii. Olbrzymi wkład wnieśli w ten sukces Mirosław Potrapeluk, Geodeta Powiatowy i jednocześnie dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami olsztyńskiego starostwa oraz Adam Ludkiewicz, koordynator Zespołu Informatyków starostwa.
- Ten projekt był wyzwaniem i pionierskim działaniem w naszym regionie – mówi Mirosław Potrapeluk. – W jego realizację zaangażowanych było wiele osób. Nagrodę traktuję jako docenienie naszych wspólnych wysiłków.

duza