Kręcą film w Purdzie - uwaga na utrudnienia na drodze

18.10.2018

Gmina Purda stanie się tłem planu filmowego. W związku z realizacją zdjęć do filmu fabularnego pt. "Mydło" w reż. Małgorzaty Imielskiej w dniach 24-26 października br. na drodze powiatowej na odcinku od DK 53 do miejscowości Purda mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Zdjęcia planowane są w:

- środę 24 października w godz. 6:30 - 13:00 na odcinku drogi pomiędzy Urzędem Gminy w Purdzie a dalszą drogą w kierunku Pajtun

- czwartek 25 października w godz. 7:00 - 19:00 na odcinku drogi we wsi Marcinkowo w okolicach sklepu Agro Dywity oraz przystanku autobusowego

- piątek 26 października godz. 12:00 - 18:00 na odcinku drogi między Marcinkowem a Purdą, w okolicy mostu nad Krosną.

Podane godziny są maksymalnym wymiarem czasu realizacji zdjęć. W trakcie pracy filmowców zostanie wprowadzony tymczasowy projekt organizacji ruchu, zgodnie z którym na wymienionych odcinkach dróg nastąpi chwilowe wstrzymanie ruchu na czas ujęcia (jednorazowo do 2 min.) O utrudnieniach na drodze mieszkańcy zostaną poinformowani także przez ogłoszenia.

"Mydło" to fabularny debiut uznanej dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej, absolwentki filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Film jest opowieścią o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego. Główna bohaterka to Ola, dorastająca podopieczna zakładu poprawczego, do którego zaprowadziły ją koleje losu. Odebrana w wieku 5 lat matce, znanej sportsmence, jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji. Życie nauczyło ją, że o swoje trzeba walczyć. Jej świat to bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej codzienności.

W obsadzie filmu znalazło się grono młodych aktorek m.in. Zofia Domalik, Edyta Januszewska, Malwina Laska, Magdalena Celmer, Maria Sobocińska, Joanna Połeć którym partnerują Jowita Budnik, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Katarzyna Wajda, Dobromir Dymecki, Adam Cywka, Anita Poddębniak Ryszard Kluge.

Producent:  Wojciech Kabarowski NAIMA FILM Spółka z.o.o. w Warszawie. Opiekę artystyczną nad projektem objął Jerzy Kapuściński („Cicha Noc”), dyrektor artystyczny Studia Munka SFP. Produkcja jest dofinansowana przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Planowany termin premiery to luty 2019 r.