Zarząd Powiatu w Olsztynie zaprasza do składania projektów programów zdrowotnych, które realizowane będą w 2017 r. w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Olsztyński. Programy powinny dotyczyć co najmniej jednego z wymienionych obszarów tematycznych:
Projekt programu powinien zawierać następujące elementy:
nazwę i temat programu, uzasadnienie realizacji programu w placówce (diagnoza problemu) oraz określenie jego celu i zakładanych rezultatów, miejsce i termin realizacji zadania, oznaczenie grupy celowej, informację o posiadanych zasobach rzeczowych oraz zasobie kadrowym i kompetencjach osób zapewniających wykonanie zadania, a także o zakresie obowiązków tych osób, harmonogram poszczególnych działań wraz z opisem sposobu ich realizacji, szczegółowy kosztorys z podziałem na źródła finansowania programu, określenie sposobu ewaluacji programu.
W ramach realizacji ww. programów szkoły mogą otrzymać środki finansowe m.in. na zakup niezbędnych do jego realizacji materiałów i przyrządów, dofinansowanie realizowanych zajęć sportowych i rekreacyjnych, warsztatów, konkursów oraz ewentualnie kosztów zatrudnienia (w ramach umowy cywilno- prawnej zawartej przez szkołę) specjalistów, którzy wspierać będą realizację programu. Przewidywane dofinansowanie programów – do 4 tys. zł., nie więcej jednak niż 75% wartości projektu.
Wkład własny do projektu może zostać zapewniony poprzez m.in. nieodpłatną realizację działań określonych w projekcie przez kadrę szkoły, pokrycie części kosztów ze środków własnych, uzyskanie środków finansowych z innych źródeł (sponsorzy). Ww. źródła finansowania należy uwzględnić w kosztorysie programu.
Zachęcamy szkoły do nawiązywania współpracy przy realizacji projektów z fachowcami z zakresu m.in. ochrony zdrowia, psychologii, pedagogiki, terapeutami itp.
W ramach oceny projektów pod uwagę będzie brana poprawność konstrukcji programu oraz wartość merytoryczna zaproponowanych działań:
1. Spójność (zgodność) programu z obszarami tematycznymi określonymi w „Zaproszeniu do składania ofert”.
2. Uzasadnienie wyboru tematu, diagnoza problemu.
3. Różnorodność zastosowanych metod realizacji programu (interdyscyplinarność, innowacyjność zaproponowanych technik i metod pracy z młodzieżą).
4. Harmonogram planowanych działań; informacja o liczbie godzin poszczególnych zajęć, wskazanie osób odpowiedzialnych ze realizację projektu.
5. Ewaluacja programu – zaplanowanie ewaluacji oraz opracowanie narządzi do jej realizacji
Od rozstrzygnięcia konkursu można odwołać się na piśmie, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników.
Projekty należy przesyłać na adres Starostwa Powiatowego w Olsztynie do dnia 20 lutego 2017 r. ( liczy się data stempla pocztowego). Zastrzega sięmożliwość odwołania konkursu ofert przed upływem terminu na złożenie ofert oraz możliwość przedłużenia terminu złożenia ofert i terminu rozstrzygnięcia konkursu ofert.