Konkurs kulinarny "O Garniec Kłobuka" w Dywitach

31 sierpnia 2014 Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza na finał VIII Konkursu Kulinarnego "O Garniec Kłobuka 2014".

- Nasze doroczne spotkanie to świetna zabawa połączona z ochroną i promocją naszego kulinarnego dziedzictwa a wędrująca tradycja Konkursu „O Garniec Kłobuka” sprawia, że jej uczestnicy poznają kolejne miejscowości naszej Gminy oraz swoich sąsiadów. - mówią organizatorzy. - W konkursie mogą wziąć udział wszystkie sołectwa, które zdecydują się na zorganizowanie stoiska z prezentacją produktów kulinarnych swojej wsi. Kulinaria będą wystawiane w czterech kategoriach: potrawy, wypieki, przetwory, napoje.

Konkursowi towarzyszyć będą potyczki sołeckie w formie zabaw zręcznościowych i konkursów wiedzy o gotowaniu. Osoby reprezentujące sołectwa mogą zdobyć indywidualne, drobne nagrody. Punktacja z potyczek sołeckich nie wpływa na oceny 2 podstawowych kategorii konkursu, ma wyłącznie charakter integracyjny.

Regulamin konkursu oraz szczegóły imprezy na: Konkurs O GARNIEC KŁOBUKA