Peleton ruszył po raz 29.

14.08.2014
W dniach 9-10 sierpnia odbyła się największa i najważniejsza impreza kolarska w regionie - 29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Jeziora Luterskiego o Puchar Warmii. Na linii startu stawili się cykliści od żaków po grupę elita zarówno z Warmii i Mazur, jak i spoza regionu, a nawet z zagranicy. Walczyli w dwóch etapach: jeździe na czas i wyścigu wspólnym.

Organizatorami wyścigu byli: Powiat Olsztyński, Urząd Gminy w Kolnie, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu, LKK w Biskupcu.

Zawodniczką z okręgu, która wygrała czasówkę w klasyfikacji Pucharu Warmii była Marta Jaskulska z Biskupca. Wygrał też Aleksandr Fadiejew, który ma licencję WMKS Olsztyn. Natomiast wśród triumfatorów czasówki znaleźli się kolarze, związani z województwem, ale reprezentujący inne kluby m. in. Zuzanna Skubaja, Sandra Czaplicka czy Adrian Mrówka.

Mistrzami okręgu w jeździe indywidualnej na czas zostali:
w kategorii żak: Filip Rabizio (Bartoszyce) i Julia Nowosielska (Bartoszyce)
w kategorii młodzik: Marta Jaskulska (Warmia Biskupiec) i Dawid Łysak (Warmia Biskupiec)
w kategorii juniorów młodszych: Natalia Zysk (MSR Mrągowo) i Dawid Burczak (Warmia Biskupiec)
w kategorii juniorów: Klaudia Kmiołek (Warmia Biskupiec) i Mateusz Pachucki (Warmia Biskupiec)
w kategorii elita: Aleksander Fadiejew (WMKS Olsztyn)

W niedzielę (10 sierpnia) odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. W klasyfikacji generalnej Pucharu Warmii z kolarzy naszego okręgu zwyciężyli: Marta Jaskulska (Warmia Biskupiec) i Paweł Skrzeszewski (WMKS Olsztyn). Wygrała też młodzież rodem z Warmii i Mazur, o której już wspominaliśmy przy okazji czasówki. Klasyfikację drużynową wygrali reprezentanci Kaliningradu przed WMKS Olsztyn i Stala Grudziądz.

Mistrzami okręgu w wyścigu ze startu wspólnego zostali:
w kategorii żak: Bartosz Nalepa (MSR Mrągowo) i Juilia Nowosielska (Bartoszyce)
w kategorii młodzik: Dawid Łysak i Marta Jaskulska (oboje Warmia Biskupiec)
w kategorii junior młodszy: Paweł Kostrubski (Warmia Biskupiec) i Natalia Zysk (MSR Mrągowo)
w kategorii junior: Mateusz Pachucki (Warmia Biskupiec), Klaudia Kmiołek (Warmia Kmiołek)
w kategorii elita: Paweł Skrzeszewski (WMKS OLsztyn).

(wyniki za: WAMA-SPORT Sportowe Centrum Informacyjne Warmii i Mazur)

kolarzekolarze2 kolarze3kolarze5