Jarmarki mikołajkowo-świąteczne w starostwie


Własnoręcznie wykonane ozdoby i prezenty świąteczne będzie można kupić na trzech kiermaszach, które odbędą się 3, 6 i 10 grudnia na parterze olsztyńskiego starostwa. Z pięknymi ozdobami wystawią się podopieczni DPS w Grazymach, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach i SOSW w Żardenikach. Zapraszamy!

Przedświąteczne kiermasze rękodzieła i ozdób wykonanych z wielkim sercem przez podopiecznych powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, to już tradycja w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Nie inaczej będzie w tym roku. W ciągu najbliższego tygodnia w Biurze Obsługi Interesanta na parterze olsztyńskiego starostwa odbędą się aż trzy kiermasze mikołajkowo-świąteczne. Pierwszy z nich został zaplanowany na wtorek 3 grudnia. W godz. od 8.30 do 14.30 z pięknymi arcydziełami z pracowni plastycznej i ceramicznej wystawią się podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach.
- Pozyskane ze sprzedaży wyrobów środki finansowe będą dla nas dodatkowym dochodem, który zostanie przeznaczony na terapię zajęciową – wyjaśnia Michał Kozłowski, dyrektor DPS w Grazymach.
Warto pofatygować się do starostwa, by poczuć świąteczny nastrój albo kupić coś oryginalnego pod lub na… choinkę. Drugi z kiermaszów świątecznych odbędzie się w piątek 6 grudnia w godz. od 9 do 14. na parterze starostwa pojawi się stoisko Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach z ozdobami wykonanymi przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach. Z kolei we wtorek 10 grudnia w godz. od 10 do 12 z wyrobami w starostwie zaprezentują się podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach. Zapraszamy serdecznie do składania wizyt w olsztyńskim starostwie.