piątek, 28 Lipiec 2017 , imieniny obchodzą: Aida, Innocenty
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Sportem Powiat stoi!

Sportem Powiat stoi!

Prawie 40 sportowców z powiatu zostało uhonorowanych przez starostę olsztyńskiego Małgorzatę Chyziak podczas II Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego. Najważniejszy laur Sportowca Roku przypadł w udziale młodej i bardzo utalentowanej zawodniczce Marcie Jaskulskiej z Ludowego Klubu Kolarskiego „WARMIA” Biskupiec. Podczas uroczystości, która odbyła się 25 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jezioranach nie zabrakło emocji.

Publiczność została powitana… tangiem  Astora Piazzolli w wykonaniu Dywickiej Grupy Rozrywki pod kierunkiem Tomasza Michalaka (Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach). Imprezę oficjalnie otworzyła Małgorzata Chyziak. – Liczba zgłoszeń, jakie napłynęły w tym roku na nasz konkurs, świadczy o tym, że powiat olsztyński sportem stoi! Któż z nas wie, ile potu i łez trzeba wylać, ile godzin poświęcić, żeby osiągnąć sukces sportowy. Z pewnością wiedza to trzy osoby: trener, rodzin i zawodnik. Dlatego dziękuję wszystkim trenerom, instruktorom i opiekunom, którzy na co dzień zmagają się ze słabościami swoich podopiecznych, motywując ich do osiągnięcia celu.
Dziękuję rodzicom, bo to właśnie rodzic inwestuje, inspiruje i jest blisko przez cały czas, kiedy dziecko tego potrzebuje.
Przede wszystkim dziękuję sportowcom, którzy są najlepszymi reprezentantami swoich miejscowości, gmin i powiatu olsztyńskiego. Dziękuję Wam za to i życzę kolejnych sukcesów, wytrwałości i życzliwych ludzi, którzy będą Wam służyli pomocą i radą – mówiła starosta.

Głos zabrał również burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski. – Każdy z nas miał lub ma jakieś hobby, które z biegiem lat może przerodzić się w pasję, a wtedy pozostaje z nami na całe życie. Drodzy sportowcy, jesteście dowodem na to, że ciężka, systematyczna praca daje osobisty sukces i radość. Wasi trenerzy i rodzice są z Was dumni, że możecie realizować swoje marzenia i pasje. Dziękuję za te chwile radości, których nam dostarczacie – zwrócił się do sportowców gospodarz miasta.

Zgodnie z regulaminem, warunkiem wyróżnienia przez samorząd Powiatu Olsztyńskiego jest udział w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy, zajęcie medalowych miejsc  w mistrzostwach Polski, kwalifikacja do kadry narodowej, ustanowienie rekordu w danej dyscyplinie albo wysoki wynik sportowy.

W kategorii młodzieży i osób dorosłych uhonorowane zostały 24 osoby:

SZYMON REKITA – Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo (młodzieżowiec)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas
  • XIV miejsce – Mistrzostwa Europy w jeździe indywidualnej na czas
  • IX miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu Zawodowców Dookoła Chin
  • członek kadry narodowej

 

DAWID BURCZAK – Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo (junior młodszy)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Puchar Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego
  • I miejsce – eliminacje Mistrzostw Polski (kryterium uliczne)
  • VI miejsce – Górskie Mistrzostwa Polski
  • Mistrz Województwa W-M w jeździe indywidualnej na czas

 

PAWEŁ KOSTRUBSKI – Ludowy Klub Kolarski WARMIA Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo (junior)
Osiągnięcia:

  • II miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym
  • V miejsce – Puchar Świata w kolarstwie przełajowym
  • I miejsce – Mistrzostwa Województwa W-M w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu szosowym ze startu wspólnego
  • członek kadry narodowej i uczestnik Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym

RAFAŁ TUCHEWICZ – Uczniowski Klub Sportowy „JUNIOR” w Świątkach
dyscyplina sportowa: boks, keetlebells (junior)|
Osiągnięcia:

  • III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie (Wałcz)
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Kettlebells Bolt (Gdańsk)

WŁADYSŁAW SZCZEPAN DALIGA – Uczniowski Klub Sportowy Jeziorany Sekcja Warcabowa
dyscyplina sportowa: warcaby (junior starszy do lat 23)
Osiągnięcia:

  • II miejsce – XXXIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych na długi czas (Szklarska Poręba)
  • I miejsce – XIII Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 23 w grze błyskawicznej (Szklarska Poręba)
  • V miejsce – XL Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach (Karpacz)

SZYMON MORZY – Uczniowski Klub Sportowy Jeziorany Sekcja Warcabowa
dyscyplina sportowa: warcaby (junior starszy do 23 lat)
Osiągnięcia:

  • V miejsce – XL Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach (Karpacz)

 

PAULINA POTASZNIK – Gminny Uczniowski Klub Sportowy „ASY”
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka (junior młodszy)
Osiągnięcia:

  • III miejsce – Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS (Słubice, 200 m juniorek młodszych)
  • IV miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski (Toruń, 300 m juniorek młodszych)
  • VI miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Łódź, 400 m juniorek młodszych)

 

 ANDRZEJ REGIN – Gwardia Szczytno
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka – pchnięcie kulą (młodzieżowiec)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Białystok)
  • III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Talin)


PAULINA SABINA ZIÓŁKOWSKA
– AZS UWM Olsztyn
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka (juniorka)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów (Biała Podlaska, sztafeta 4×400 m)
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski AZS (Biała Podlaska, sztafeta 4×400 m)
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski AZS (Biała Podlaska, sztafeta 4×100 m)
  • II miejsce – Mistrzostwa Polski AZS (Biała Podlaska, sztafeta 400 m przez płotki)
  • VIII miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów (Kraków, sztafeta 4×400 m)

MARCIN KURP – Automobilklub Warmiński
dyscyplina sportowa: sportowe rajdy samochodowe
Osiągnięcia:

  • III miejsce – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w klasie HR4
  • I miejsce – Rajd Arłamów w klasie HR4
  • I miejsce 49 Rajd Dolnośląski w klasie HR4

 

ŁUKASZ GRABOWSKI – Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark
dyscyplina sportowa: kolarstwo grawitacyjne – Downhill (junior)
Osiągnięcia:

  • VIII miejsce – Mistrzostwa Europy (Wisła)
  • IX miejsce – Mistrzostwa Polski (Kasina Wielka)
  • III miejsce – Smolna Grill Contest (Sopot)
  • XII miejsce – I Puchar Polski Diverse Downhill Contest

 

GRZEGORZ KLUCZEK – Grunwaldzka Akademia Miecza
dyscyplina sportowa: sportowe walki rycerskie (kat. ciężka powyżej 85 kg)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego – V edycja Mistrzostw Polski
  • II miejsce – II Mistrzostwa Polski Miecza Długiego (Grunwald)
  • I miejsce – Rycerska Liga Turniejowa Grunwaldzkiej Akademii Miecza (grupowo, kat. 3 vs 3)
  • II miejsce – Grunwaldzki Turniej Bojowy „Samoczwart” o statusie Mistrzostw Polski
  • I miejsce – Mistrzostwa Federacji IMCF o statusie Mistrzostw Świata (Malbork, mass bat tle 16vs16)
  • IX miejsce – Mistrzostwa Federacji HMBIA o statusie Mistrzostw Świata (Praga, pojedynek 1vs1)

 

KLASA MUNDUROWA I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. J. KACZMARSKIEGO W OLSZTYNKU
SKŁAD: Patrycja Dorozińska, Aleksandra Iwańska, Karol Kucki, Jakub Merchel, Kamil Obuchowicz, Kamil Serowiński, Paweł Wachowski, Łukasz Zajadlak
dyscyplina sportowa: żeglarstwo
Osiągnięcia:

  • III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „Ratujmy Dezety” (Giżycko)
  • III miejsce – XX Memoriał Braci Ejsmontów (Węgorzewo)
  • I miejsce – Regaty Babie Lato (Olsztyn)

 

 MICHAŁ RYNKIEWICZ – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach
dyscyplina sportowa: piłka nożna, tenis stołowy, bocce, biegi
Osiągnięcia:

  • I miejsce – XI Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Działdowie
  • II miejsce –X Regionalny Miting w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu
  • I miejsce – XV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie
  • III miejsce (indywidualnie), II miejsce (debel) – VI Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych Bocce (Łupki)

 

DANIEL SZATKOWSKI – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach
dyscyplina sportowa: tenis stołowy, piłka nożna, badminton
Osiągnięcia:

  • I miejsce – XI Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Działdowie
  • III miejsce – IX Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie (Iława)
  • I miejsce – XV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

 

KATARZYNA BORYS – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach
dyscyplina sportowa: tenis stołowy, badminton
Osiągnięcia:

  • I miejsce – IX Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie (Iława)
  • I miejsce –X Regionalny Miting w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu (bieg na 800 m)

 

ARKADIUSZ PUCEK – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach
dyscyplina sportowa: koszykówka na wózkach, bocce
Osiągnięcia:

  • I miejsce (indywidualnie), III miejsce (drużynowo) – VI Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych Bocce (Łupki)
  • I miejsce – I Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach

 

Decyzją radnych specjalne wyróżnienie otrzymali:

MAŁGORZATA JASIŃSKA – ALE CIPOLLINI

zam. Barczewo (gmina Barczewo), data ur. 18.01.1984 r.

dyscyplina sportowa: kolarstwo szosowe

Osiągnięcia:

  • Mistrz Polski seniorek ze startu wspólnego (indywidualny wyścig szosowy)
  • IV miejsce – Mistrzostwa Polski w jeździe na czas
  • XXI miejsce – Mistrzostwa Świata (USA)
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej Giro Toscania (Włochy)
  • V miejsce – Giro del Emilia (Włochy)
  • II i III miejsce – Międzynarodowy Turniej Kolarski de I’Ardeche (Francja)
  • członkini Kadry Polski

 

 

PIOTR MOSZCZYŃSKI – Klub Sportowy „ATAK” Elbląg
dyscyplina sportowa: siatkówka plażowa na stojąco osób niepełnosprawnych (senior)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Międzynarodowy Turniej w siatkówkę plażową na stojąco (Zielona Góra)
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski w siatkówkę plażową na stojąco (Zielona Góra)
  • I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w siatkówkę plażową na stojąco (Nadbrzeże)
  • I miejsce – Puchar Świata w siatkówkę plażową na stojąco (Pattaya – Tajlandia)

 

ALICJA POTASZNIK – Gminny Uczniowski Klub Sportowy „ASY”
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka (młodzik)
Osiągnięcia:

  • III miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików (Radom, 100 m młodziczek)
  • IV miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików (Radom, 300 m młodziczek)
  • I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Pasłęk, 100 m młodziczek)
  • I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Pasłęk, 300 m młodziczek)

 

W kategorii dziecięcej nagrody otrzymali:

MACIEJ CHODAŃ – Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo (junior młodszy)
Osiągnięcia:

  • IV miejsce – Puchar Polski w kolarstwie przełajowym
  • VI miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym

 

PIOTR SZERSZEŃ – Uczniowski Klub Sportowy „JUNIOR” w Świątkach
dyscyplina sportowa: boks (młodzik)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików (Poznań) w kat. 76 kg

 

TOMASZ KALWARA – Uczniowski Klub Sportowy „JUNIOR” w Świątkach
dyscyplina sportowa: boks (młodzik)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików (Poznań) w kat. 40 kg

 

PAULINA TERESA KMIEĆ – Uczniowski Klub Sportowy Jeziorany Sekcja Warcabowa
dyscyplina sportowa: warcaby (młodziczka do 13 lat)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – XIII Mistrzostwa Polski Młodziczek do lat 13 blitz (Stary Folwark)
  • VIII miejsce – XXXIII Mistrzostwa Polski Młodziczek do lat 13 długi czas (Stary Folwark)

 

KACPER KRZYSZTOF OLESZCZAK – Klub Sportowy „EGIDA” Barczewo – Olsztynek
dyscyplina sportowa: taekwondo/kickboxing (kadet starszy)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – International Kickboxing Tournament Bohemia Open (pointfighting 150 cm)
  • II miejsce – International Kickboxing Tournament Bohemia Open (pointfighting 160 cm)
  • III miejsce – International Kickboxing Tournament Bohemia Open (light contact 150 cm)
  • II miejsce – XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo (Wieliczka, semi contact 150 cm)
  • II miejsce – XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo (Wieliczka, light contact 42 kg)
  • III miejsce – Taekwondo Polish Open Cup (Opole, light contact 42 kg)
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, semi contact 150 cm)
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, semi contact 160 cm)
  • III miejsce – Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, light contact 45 kg)
  • I miejsce – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, drużynowo kadeci)
  • II miejsce – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, light contact 42 kg)
  • II miejsce – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, rozbicia)
  • III miejsce – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, techniki specjalne)
  • III miejsce – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, semi contact 160 cm)
  • I miejsce – 9 Mazovia Cup International (Tarczyn, pointfighting 150 cm i 160 cm)
  • I miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu (Susz, pointfighting 150 cm i 160 cm)
  • I i II miejsce – III Otwarty Puchar Polski Tang Soo Do (Wołomin)
  • I i II miejsce – Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Brodnica)
  • reprezentant Kadry Polski

 

MARSEL CASTALANO – Klub Sportowy „EGIDA” Barczewo – Olsztynek
dyscyplina sportowa: taekwondo/kickboxing (dzieci 7-9 lat)
Osiągnięcia:

  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, semi contact 125 cm)
  • II miejsce – III Otwarty Puchar Polski Tang Soo Do (Wołomin, semi contact)
  • I miejsce – III Otwarty Puchar Polski Tang Soo Do (Wołomin, formy tradycyjne)
  • III miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu (Susz, pointfighting 125 cm, touch contact 125 cm)
  • III miejsce – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, touch contact 130 cm, formy tradycyjne, techniki specjalne kat. 2008 r.)
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Brodnica, semi contact, układy formalne)
  • III miejsce – Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Brodnica, soft kalaki)
  • I miejsce – Taekwondo Polish Open Cup (Opole, soft stick kat. 7 lat)
  • II miejsce – Taekwondo Polish Open Cup (Opole, techniki szybkościowe kat. 7 lat, układy formalne tradycyjne kat. 7 lat)
  • 2 złote medale, 2 srebrne medale, 1 brązowy medal – 9 Mazovia Cup International (Tarczyn)

EMILIA RACZEWSKA – MTP Kormoran Olsztyn
dyscyplina sportowa: pływanie (młodzik)
Osiągnięcia:

  • III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (100 m stylem dowolnym)
  • I miejsce – Mistrzostwa W-M Okręgowego Związku Pływackiego do lat 13 (50 m styl motylkowy)
  • II miejsce – Mistrzostwa W-M Okręgowego Związku Pływackiego do lat 13 (100 m styl motylkowy)
  • III miejsce – Mistrzostwa W-M Okręgowego Związku Pływackiego do lat 13 (100 m styl dowolny)
  • III miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Młodzików W-M Okręgowego Związku Pływackiego (4×50 m stylem dowolnym)
  • IV miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Młodzików W-M Okręgowego Związku Pływackiego (100 m stylem dowolnym)
  • V miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Młodzików W-M Okręgowego Związku Pływackiego (400 m stylem dowolnym)

 

Podczas II Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego zostali też uhonorowani trenerzy:
BARTOSZ ZABŁOTNY – Klub Sportowy „EGIDA” Barczewo – Olsztynek; dyscyplina sportowa: taekwondo/kickboxing

DARIUSZ JASKULSKI – Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec; dyscyplina sportowa: kolarstwo (młodzik)

Działaczem sportowym roku został: NARCYZ KLIK – Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec.

 

Najwięcej emocji przyniosło oczekiwanie na tytuł Sportowca Roku Powiatu Olsztyńskiego. Laureatką została 16-letnia MARTA JASKULSKA z Ludowego Klubu Kolarskiego „WARMIA” Biskupiec. Wśród osiągnięć młodej kolarki są:

  • I miejsce – Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego
  • I miejsce – Mistrzostwa Polski LZS w jeździe indywidualnej na czas
  • II miejsce – Mistrzostwa Polski na torze (Skrecz)
  • II miejsce – Górskie Mistrzostwa Polski
  • III miejsce – Mistrzostwa Polski LZS na torze 2 km
  • zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Kolarskiego
  • zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Polski na szosie
  • zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym
  • reprezentantka Polski – Młodzieżowe Igrzyska w Tibilisi (Gruzja)

Marta Jaskulska otrzymała puchar, upominki oraz specjalisty sprzęt do treningów.

Podczas II Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego nie zabrakło pokazów sportowo-artystycznych. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: grupa taneczna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach, cheerleaderki z Zespołu Szkół w Olsztynku, Jakub Przeradzki z Zespołu Szkół w Biskupcu, duet taneczny: Martyna Świerczyńska i Patryk Wiśniewski. Układy sztuki walki zaprezentowali Marsel Castelano i Kacper Oleszczak.

Wszystkim wykonawcom dziękujemy za uświetnienie uroczystości, a nagrodzonym sportowcom, trenerom i działaczowi serdecznie gratulujemy!

 

image_pdfimage_print

Zobacz również:

Otwarty Konkurs Ofert

Otwarty Konkurs Ofert

24 / 07 / 2017
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu

18 / 07 / 2017

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remonty

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji