Gmina Purda laureatem prestiżowego konkursu

Piotr Płoski, wójt gminy Purda, odebrał tytuł „Wzorowa Gmina” w kategorii Lider Ekologii przyznany przez kapitułę konkursu, w ramach którego doceniono najlepsze samorządy na Warmii i Mazurach.

Kapituła Konkursu przyznała nagrody samorządom w XII kategoriach: Bezpieczeństwo, Edukacja, Ekologia, Gospodarka, Infrastruktura Komunalna i Transport Publiczny, Kultura, Oświata, Przedsiębiorczość, Służba Zdrowia i Opieka Społeczna, Sport, Turystyka i Wzorowy Samorządowiec. Gminie Purda przypadł certyfikat – Lider Ekologii. Wraz z tytułem idą także nagrody, bo gmina Purda przez dwuletni okres ważności certyfikatu będzie prezentowana na stronach internetowych www.wzorowagmina.pl, http://www.wzorowagmina.com.pl oraz www.zycie-regionow.pl. Udostępniane na nich będą informacje o gminie, zdjęcia, filmy oraz szeroki opis realizowanych zadań aktualizowany na bieżąco. Ponadto, gmina ma prawo do dystrybucji krótkiego filmu promującego jej osiągnięcia, który zostanie wyprodukowanego przez organizatora konkursu, a także nabyła prawo do używania przez dwa lata logotypu „Wzorowej Gminy”.
Dodać należy, że wśród wyróżnionych znalazł się także mieszkaniec gminy Purda Jarosław Parol, właściciel Tradycyjnej Wędzarni Warmińskiej w Kabornie. Przedsiębiorca zdobył tytuł w kategorii „Wzorowa firma”, a o wędzarni i laureacie pisaliśmy w poprzednim numerze „Miesięcznika”.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski oraz Wacław Strażewicz, przewodniczący Konwentu Powiatów.