środa, 19 Czerwiec 2019 , imieniny obchodzą: Mark, Elzbieta
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” – pod takim tytułem 24 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Jezioranach odbył się XII Wojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem wojewody warmińsko – mazurskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz patronatem medialnym Telewizji Polskiej S.A. w Olsztynie i Polskiego Radia Olsztyn.

W festiwalu udział wzięło 31 uczestników z 17 szkół województwa warmińsko – mazurskiego:

  1. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Olsztynie
  2. Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie
  3. Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie
  4. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie
  5. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie
  6. Szkoła Podstawowa nr 22 im. Marii Dąbrowskiej w Olsztynie
  7. Szkoła Podstawowa nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie
  8. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie
  9. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie
  10. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim
  11. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie
  12. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu
  13. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biskupcu
  14. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie
  15. Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Biesalu
  16. Szkoła Podstawowa we Franknowie
  17. Szkoła Podstawowa im. Michała Lengowskiego w Jezioranach

 

W barwach biało – czerwonych uczniowie klasy pierwszej wzruszająco zaśpiewali Rotę, która jest hasłem festiwalu a uczniowie klas VIII i gimnazjum pięknie zatańczyli poloneza. Imprezę uświetnił recital bardów Pawła Piekarczyka i Łukasza Majewskiego, a obecność Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Marienburg nadała patriotyczny charakter uroczystości.

Jury w składzie: przewodniczący – dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach – Janusz Ciepliński, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie – Teresa Taradejna, Agnieszka Krajewska – Werecka, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Łukasz Majewski wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali wspaniałe nagrody w postaci sprzętu muzycznego, ufundowane przez m.in. Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego, Powiat Olsztyński, Urząd Miejski w Jezioranach, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, Towarzystwo Patriotyczne Fundacji Jana Pietrzaka w Warszawie, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jezioranach, NSZZ „Solidarność” w Olsztynie. Uczestnicy i zwycięzcy otrzymali także upominki z Kancelarii Prezydenta RP, a ich opiekunowie książki autorskie z autografem Jana Pietrzaka.

ZWYCIĘZCY XII FESTIWALU:

I MIEJSCE – Helena Szewczyk kl. IV ze Szkoły podstawowej nr 15 w Olsztynie „Powrócisz tu”, opiekun – Anna Kuźniak

II MIEJSCE – Mikołaj Bazis-Markuszewski kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 3 Biskupcu „Przysięga”, opiekun – Alicja Leczycka

III MIEJSCE – Zuzanna Wielgus kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, opiekun – Dorota Gwarda

WYRÓŻNIENIA:

  • Michał Jacyna kl. VI ze Szkoły Podstawowej we Franknowie „Nie masz nad żołnierza”, opiekun – Barbara Suchocka
  • Weronika Kondras kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Napiwodzie „Braciszku”, opiekun – Hanna Trochimowicz
  • Maja Kraft kl. V ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim „Powrócisz tu”, opiekun – Mariola Karpowicz
  • Gabriela Stepnowska kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie „Hymn Sybiraków”, opiekun – Małgorzata Szmit

Dodatkowo jury wręczyło 3 nagrody specjalne za niekonwencjonalne wykonania:

  • Michalina Dzikowska kl. IV z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Biesalu „Pałacyk Michla”, opiekun – Alicja Kucharzewska-Samko
  • Tomasz Rytkowski kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Napiwodzie „Dnia pierwszego września”, opiekun – Hanna Trochimowicz
  • Michał Zieliński kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie „Moja Litania”, opiekun – Małgorzata Dzundza-Dębska

Nagrody specjalne wręczyli również m.in. burmistrz Jezioran oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Jezioranach.

image_pdfimage_print

Zobacz również:

sejm
transmisje_obradw-warminskie

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

port-mazury nieodplatna_pomocpromocja_szkoly

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji