Festiwal Browarniczy w Braniewie przeniesiony na sierpień

10.07.2013
W najbliższy weekend 12-13 lipca w Braniewie miał się odbyć Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego. Niestety ze względów proceduralnych olsztyńskie starostwo musiało unieważnić przetarg na organizację imprezy. Festiwal Browarniczy w Braniewie odbędzie się, ale w terminie sierpniowym, w weekend 17-18 sierpnia.

O przeniesieniu imprezy browarniczej w Braniewie na sierpień zdecydowały względy proceduralne. Starostwo Powiatowe w Olsztynie, które jest organizatorem Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego było zmuszone unieważnić przetarg nieograniczony na organizację trzech imprez w Braniewie, Biskupcu i Olsztynie.
- Unieważniliśmy postępowanie, ponieważ było obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego – mówi Mariusz Kwas, dyrektor promocji olsztyńskiego starostwa. – Przykro nam z tego powodu, pragnę jednak uspokoić wszystkich miłośników warmińskiego dziedzictwa browarniczego, bo już ogłaszamy nowy przetarg na organizację wszystkich trzech imprez. Terminy w Biskupcu (27-28 lipca) i Olsztynie (3 sierpnia) wydają się niezagrożone. Przesuwamy jedynie termin braniewskiego festiwalu na weekend 17-18 sierpnia.
Właśnie wtedy Skaldowie i Vavamuffin, czyli gwiazdy muzyczne, które miały wystąpić w braniewskim amfiteatrze 12-13 lipca, mają wolne terminy. O szczegółach poszczególnych imprez organizatorzy będą informować na bieżąco w komunikatach medialnych.