Egidziaki na zawodach w Luzinie

Zawodnicy KS Egida zdobyli 11 medali na zawodach w Luzinie.

1 marca odbył się Puchar Polski Kickboxingu w formule Pointfighting oraz Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Województwa Pomorskiego w formule kick- light. Turniej został zorganizowany przez Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 36 klubów całej Polski. Klub Sportowy Egida reprezentowało 6 zawodników, którzy łącznie zdobyli 11 medali (2 złote , 5 srebrnych, 4 brązowe). Klub zajął również wysokie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w formule walk pointfighting.

Wyniki biskupieckich Egidziaków:

• Wojciech Nowakowski

1 miejsce walki pointfighting kadet młodszy – 42 kg
1 miejsce walki pointfighting kadet młodszy – 47 kg
Wojtek zdeklasował formuły pointfightingu i we wszystkich swoich pojedynkach stracił tylko 3 punkty. Zarówno jeden jak i drugi finał wygrał przez przewagi techniczne.

• Magdalena Budek

2 miejsce walki pointfighting kadet starszy +65 kg
2 miejsce walki kicklight kadet starszy +65 kg
Magda eliminacje w poincie i kick-lighcie przeszła bez problemów. W finałach obu formuł spotkała się z bardzo mocną zawodniczką Żanetą Stenką (GOSRiT Luzino), której warunki fizyczne przekraczały możliwości Magdy.

• Wiktor Zalewski

2 miejsce walki kick- light kadet starszy – 52 kg
3 miejsce walki pointfighting kadet starszy – 52 kg
Wiktor swoje dwie walki wygrał przed czasem. Również w walce finałowej miał znaczną przewagę nad przeciwnikiem. Niestety kontuzja palca nie pozwoliła mu dokończyć pojedynku.

• Barbara Budek

2 miejsce walki kick- light kadet młodszy w połączonej kategorii (-37 kg i – 42 kg)
3 miejsce walki pointfighting kadet młodszy – 37 kg
3 miejsce walki pointfighting kadet młodszy – 42 kg
Basia pomimo nienajlepszego samopoczucia przystąpiła do swoich pojedynków i wywalczyła 3 medale.

• Hanna Nowakowska

1 miejsce walki soft stick dzieci – 135 cm
Hania ze względu na swój młody wiek nie mogła przystąpić do walk na rękawice i musiała „pobawić” się na piankowe pałki. Wygrała 3 walki, a pojedynek finałowy przegrała tylko 1 punktem.