Blisko 150 zawodników z 7 klubów, wzięło udział w zawodach Otwartego Pucharu Polski Północnej Taekwon-do ZSPUT pod patronatem Burmistrza Miasta Barczewa Andrzeja Maciejewskiego, które odbyły się w Barczewie.
– Zawodnicy w każdej grupie wiekowej rywalizowali w konkurencjach układów otwartych, technik szybkościowych, walki soft stick, touch contact, semi contact oraz light contact. Odbyły się również konkurencje walk Grand Champion dla każdej grupy wiekowej – mówi Bartosz Zabłotny, trener KS Egida.
Organizatorem imprezy był Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do Klub Sportowy Egida pod patronatem @Burmistrza Andrzej Maciejewski - Barczewo, Dziękujemy za duże wsparcie Powiat Olsztyński oraz Telewizja Macrosat Barczewo.
W turnieju udział wzięły następujące Kluby: Klub Sportowy Orient, Klub Tang Soo Do- Ronin TSD Stanisławów, Klub Sportowy Gladius, Bartoszycka Szkoła Taekwon-Do, Klub Sportowy Piechotka Team, Wołomińskie Centrum Sztuk Walki - Grupa Oleńki, Wołomińskie Centrum Sztuk Walki - Grupa Tramp oraz Klub Sportowy Egida.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Klub Sportowy Orient, drugie Klub Tang Soo Do- Ronin TSD Stanisławów, a trzecie Klub Sportowy Egida.
KS Egida (sekcje Barczewo, Biskupiec i Jeziorany) zdobyły w sumie 44 medale oraz tytuł Grand Champion w kategorii Junior + senior wśród kobiet, który wygrała Julia Bazylewicz z sekcji w Barczewie. Wielkie brawa należą się debiutantom, którzy czasem pomimo mniejszych umiejętności sportowych nadrabiali swoją postawą, charakterem i walką do końca, pomimo niekorzystnego wyniku.
Wyniki zawodników KS Egida:
Wiktor Płotast - 1 miejsce dzieci, soft stick, +9lat (-2011),
Aleksander Ziejewski 2 miejsce dzieci, soft stick, +9lat (-2011),
Lena Bartlewska - 2 miejsce dzieci, soft stick, +9lat (-2011), dziewczęta
Agata Sławińska - 2 miejsce dzieci, soft stick, 8lat (2012), dziewczęta
Hubert Krawczyk - 2 miejsce dzieci, tempówki, 7lat (2013), chłopcy; 3 miejsce dzieci, soft stick, 7lat (2013), chłopcy
Jacek Giglewicz - 1 miejsce dzieci, tempówki, 8lat (2012), chłopcy; 3 miejsce dzieci, touch contact, 8lat (2012), chłopcy
Kazimierz Adamski - 2 miejsce dzieci, tempówki, 8lat (2012), chłopcy; 2 miejsce dzieci, touch contact, 8lat (2012), chłopcy
Hanna Nowakowska - 1 miejsce dzieci, touch contact, 8lat (2012), dziewczęta ; 2 miejsce dzieci, tempówki, 8lat (2012), dziewczęta
Lena Kowalska - 2 miejsce dzieci, touch contact, 8lat (2012), dziewczęta; 3 miejsce dzieci, tempówki, 8lat (2012), dziewczęta
Aleksander Burczyk - 3 miejsce dzieci, touch contact, +9lat (-2011), chłopcy
Ksawery Powichorwski - 3 miejsce młodzik, soft stick, chłopcy
Maciek Jarmużewski - 2 miejsce młodzik, semi contact, chłopcy, -7 kup, -145cm; 3 miejsce młodzik, tempówki, chłopcy, -7 kup, -145cm; 3 miejsce młodzik, grand champion, chłopcy -145cm
Jakub Olender - 2 miejsce młodzik, tempówki, chłopcy, -7 kup, -155cm
Wojciech Nowakowski - 1 miejsce młodzik, semi contact, chłopcy, +6 kup, -155cm; 2 miejsce młodzik, tempówki, chłopcy, +6 kup, -155cm; 2 miejsce młodzik, grand champion, chłopcy +145cm
Barbara Budek - 1 miejsce młodzik, tempówki, dziewczęta, +6 kup, -145cm; 1 miejsce młodzik, semi contact, dziewczęta, +6 kup, -145cm
Antonina Milewska - 1 miejsce młodzik, grand champion, dziewczęta; 1 miejsce młodzik, tempówki, dziewczęta, +6 kup, -155cm; 3 miejsce młodzik, semi contact, dziewczęta, +6 kup, -155cm
Patrycja Banaszek - 3 miejsce kadet, semi contact, dziewczęta, -160cm; 3 miejsce kadet, light contact, dziewczęta, -52kg
Julia Cybul - 2 miejsce kadet, semi contact, dziewczęta, +160cm; 2 miejsce kadet, light contact, dziewczęta, -58kg
Wiktor Zalewski - 2 miejsce kadet, light contact, chłopcy, -54kg; 3 miejsce kadet, semi contact, chłopcy, -165cm
Kinga Wieczorek - 2 miejsce kadet, light contact, dziewczęta, -52kg
Magda Budek - 2 miejsce JUN+SEN, light contact, kobiety, +61kg; 3 miejsce JUN+SEN, semi contact, kobiety
Patryk Ciak - 3 miejsce JUN+SEN, light contact, mężczyźni, -64kg
Zuzia Wójcik - 1 miejsce JUN+SEN, light contact, kobiety, -54kg
Iza Rypińska - 2 miejsce JUN+SEN, light contact, kobiety, -54kg
Sandra Stupakowska - 1 miejsce JUN+SEN, light contact, kobiety, +61kg
Julia Bazylewicz- 1 miejsce JUN+SEN, grand champion, kobiety
Zawodnicy KS EGIDA, którzy odpadli w walkach o 3 miejsce oraz eliminacjach: Michał Francukiewicz, Wojciech Giglewicz, Filip Skiba, Krystian Skiba, Szymon Gręda, Dominik Gręda, Tymon Krawczyk, Piotr Pazera, Karol Sławiński, Bartłomiej Wlazło, Bartłomiej Grabas, Wiktoria Sadkowskaa, Dominik Soliwoda, Kacper Łukasiak
Zawodnikom gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów!