Dni Biskupca


Koncerty, zabawy dla dzieci, emocje sportowe, rodzinny relaks – to czeka 27 i 28 lipca w Biskupcu.

To już 23 edycja święta odbywającego się tradycyjnie w ostatni weekend lipca. Impreza integruje mieszkańców, przyciąga turystów, promuje miasto i region, a przede wszystkim – jest okazją do wyśmienitej zabawy.

Pierwszego dnia obchodów tegorocznych Dni Biskupca (sobota, 27 lipca) nie zbraknie wydarzeń sportowych, w których w różnych dyscyplinach będzie można zdobyć Puchar Burmistrza. Start już o godz. 8:00 na jeziorze Dadaj Spinningowymi Zawodami Wędkarskimi. Godzinę później na stadionie miejskim rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej, a o godz. 10:00 na kortach Neothermu – Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego. Godz. 11:00 to start Regat Żeglarskich na jeziorze Dadaj. Na sportowo będą bawić się też tego dnia dzieci. Wokół jeziora Kraks Mały będą ścigać się i brać udział w różnych konkurencjach na własnych rowerach, a na grobli trwać będzie festyn kolarski. Początek tej imprezy o godz. 11:00.

Sobota 27 lipca to wielkie koncerty i zabawa na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej w Biskupcu. Tu już od godz. 15:00 ruszy olbrzymia strefa zabaw dla dzieci z darmowymi zjeżdżalniami, euro bungee, siłomierzem, segwayem, fotobudką i air hockeyem. Do tego będzie można kupić coś do jedzenia i picia, nie zabraknie straganów z zabawkami. A o godz. 18:00 rozpoczną się koncerty, które prowadzić będzie Michał Milowicz. Pierwsi zaprezentują się młodzi biskupczanie, którzy zaprezentują swój talent publiczności czekającej na koncert gwiazd. Ok. godz. 19:30 na scenie tanecznym krokiem wejdzie zespół No Mercy, który swoimi przebojami z pewnością rozrusza wszystkich zgromadzonych na placu. Ok. godz. 21:00 sceną zawładnie Baranovski, finalista czwartej edycji programu The Voice of Poland , nominowany w 2019 r. do Fryderyków w kategorii fonograficzny debiut roku. Artysta znany z przebojów takich jak „Dym”, „Luźno” czy „Hey”. Najbardziej rozpoznawalną gwiazdą tegorocznych Dni Biskupca będzie z pewnością zespół Lady Pank. Razem z Januszem Panasewiczem czy Janem Borysewiczem z tysięcy gardeł popłynie legendarny tekst „Mniej niż zero”, „Zostawcie Titanica”, „Kryzysowej narzeczonej” i wielu innych hitów tej legendy polskiego rocka. Lady Pank na scenie w Biskupcu pojawi się około godz. 22:30.

Drugiego dnia (niedziela, 28 lipca) mieszkańcy Biskupca i turyści spotkają się na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. O godz. 10:00 rozpoczną się na jeziorze Dadaj widowiskowe Otwarte Mistrzostwa Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym. Od godz. 13:00 będziemy można bawić się w Dzień Pirata. O nastrój zadba Kapitan Jack z dwoma piratami. Będzie można szukać listu w butelce, siłować się na rękę, tworzyć pirackie flagi, grać w kości i wiele innych. Wszystko w pirackiej scenerii. Piraci ustąpią z plaży o godz. 18:00, gdy urządzimy na niej wielkie Piana Party. W niecodziennej zabawie w specjalnej pianie będzie można dodatkowo puszczać bańki mydlane. Całość z pewnością zapadnie w pamięci na długo wszystkim uczestnikom wydarzenia. A znajdzie się wśród nich także grupa młodzieży z Kazachstanu, która odwiedzi gminę Biskupiec w ramach wycieczki organizowanej przez Fundację dla Rodaka.

Wstęp na wszystkie imprezy organizowane na Dniach Biskupca jest darmowy.

Bieżące informacje o wydarzeniach można znaleźć na profilu FB wydarzenia – link.

plakat_dni_biskupca_maly