Biskupiec zagrał w rytmie czerwonych serduszek

13 stycznia po raz kolejny w Biskupcu i jego okolicach 130 wolontariuszy zagrało razem z Jurkiem Owsiakiem. Od wczesnych godzin porannych na ulicach miasta, a także na wsiach można było spotkać uzbrojonych w orkiestrowe puszki i serduszka wolontariuszy.

O godz. 11:00 Plac Wolności zapełnił się mieszkańcami, którzy utworzyli wielkie serce a także, tymi którzy biegali, chodzili, truchtali, jeździli na hulajnogach po parku by zamieniać przebyte kilometry na złotówki. Najwytrwalsi pokonywali tą trasę kilkanaście razy. Uczestniczących w biegu i ich kibiców rozgrzewali strażacy, którzy częstowali zupką oraz Panie z Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR”, które sprzedawały ciasta.

Od godz. 15:00 w hali sportowej na terenie jednostki wojskowej trwały emocjonujące licytacje, i występy artystyczne. Można było skorzystać także ze sklepiku zorganizowanego przez wolontariuszy ze szkół z terenu gminy, w których za datki do puszek sprzedawali ciasta, książki, zabawki, gadżety i inne przedmioty podarowane przez uczniów i rodziców. Można było także posilić się w kawiarence oferującej ciepłe i zimne dania, a późnym wieczorem najwytrwalsi obejrzeli światełko do nieba czyli pokaz fajerwerków.

Wynik tegorocznej akcji miło zaskoczył. Dzięki hojności mieszkańców Biskupca oraz Reszla, którzy po raz kolejny grali razem, uzbierano kwotę 114. 977,18 zł. Ludzi dobrej woli zatem nie brakuje, a nawet można stwierdzić, iż ich liczba rośnie, bo ubiegłoroczna kwota została pobita.