Policjanci z pucharem

22.09.2014
Policjanci z Barczewa okazali się najlepsi podczas III Turnieju Piłki Nożnej „Barczewski Orlik” o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie. W zawodach, które odbyły się 20 września w Barczewie wzięło udział 10 drużyn. Organizatorami był Zakład Karny w Barczewie oraz Zarząd Terenowy NSZZ F i PW w Barczewie. Walka była zacięta, ale, jak podkreślają organizatorzy, zdecydowanie w stylu fair-play. Wszystkim zawodnikom, a w szczególności barczewskim policjantom, serdecznie gratulujemy sportowego ducha walki. „Barczewski Orlik” jest imprezą, która ma na celu integrację Służby Więziennej z innymi służbami, a także ze środowiskiem lokalnym. Zakład Karny w Barczewie od 200 lat wpisuje się w lokalny krajobraz miasta.

Do udziału w III Turnieju Piłki Nożnej „ Barczewski Orlik” o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie przystąpiło 9 drużyn z całej Polski, w tym zespół lokalnego Komisariatu Policji oraz Urzędu Miasta w Barczewie. W tym roku, po raz pierwszy, turniej miał charakter międzynarodowy, ponieważ zaproszenie przyjął też zaprzyjaźniony z barczewską jednostką Zakład Karny w Wilnie. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią, w dobrej, sportowej atmosferze. Poszczególne spotkania były zacięte, zawodnicy walczyli o każdą piłkę, ale, co warto podkreślić, gra przebiegała w duchu fair-play. Niespodzianką zawodów, tak jak i w zeszłym roku, okazała się drużyna barczewskich policjantów, która po III miejscu w 2013r., tym razem nie dała szans przeciwnikom, pokonując w finale Zakład Karny w Kamińsku 2 : 1. W meczu o trzecie miejsce Zakład Karny w Iławie wygrał z Aresztem Śledczym z Działdowa również 2 :1.

W turnieju przyznano dwie nagrody indywidualne:  królem strzelców został Łukasz Jaworski z Zakładu Karnego w Barczewie, a najlepszym bramkarzem Jacek Idzikowski z Komisariatu Policji w Barczewie. Zawodnicy oprócz pamiątkowych statuetek otrzymali także sportowe upominki.

Końcowa klasyfikacja Turnieju:

1. Komisariat Policji w Barczewie