Akcja krwiodawstwa w Starostwie


Jest sukces!!!! 30 osób wzięło udział w akcji poboru krwi, która odbyła się 4 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Udało się pozyskać prawie 11 litrów cennego płynu.

Wśród honorowych dawców znaleźli się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, pracownicy starostwa, Powiatowej Służby Drogowej, Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, mieszkańcy Olsztyna i okolic. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Krew jest potrzebna każdego dnia. Ratuje życie nie tylko osobom poszkodowanym w wypadkach czy poddawanym operacjom, ale również osobom chorym. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji. Warto zatem regularnie oddawać krewi zachęcać do tego przyjaciół, współpracowników.

Dziękujemy Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie za współpracę i miłą atmosferę oraz przygotowane dla dawców słodkie upominki. Przypominamy też, że krew można oddawać bezpośrednio w RCKiK (Olsztyn, ul. Malborska 2), od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 (rejestracja dawców do godz. 14.00) i w soboty w godz. 7:00 – 14:35 (rejestracja do godz. 13:00). Na stronie www.rckikol.pl można znaleźć  informację, jakiej grupy krwi szczególnie brakuje w danym okresie.

Dodatkowo zapraszamy w najbliższą sobotę w godz. 12:00 – 16:00 do Galerii Warmińskiej w Olsztynie, gdzie można będzie oddać krew oraz zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

 

Akcję oddawania krwi organizują również Wojska Obrony Terytorialnej 12 kwietnia (piątek) w godz. 8:00 – 11.00 na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Saperskiej 1. Jeżeli z różnych powodów dziś Państwo nie mogliście być z nami, zapraszamy do udziału akcji Terytorialsów.