2 mln zł na ochronę DPS-ów przed koronawirusem

01.10.2020

Ponad 2 mln zł pozyskał Powiat Olsztyński na wsparcie domów pomocy społecznej w walce z COVID-19. Starosta olsztyński spotkał się z dyrektorami placówek, by omówić ich bieżącą sytuację i przekazać egzemplarze umowy na grant.

Środki trafiły do DPS w Barczewie, Dobrym Mieście, Grazymach, Jezioranach, Jonkowie i Olsztynku. Zostaną przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla mieszkańców placówek, zakup środków ochrony indywidualnej oraz wyposażenia, a także na pokrycie kosztów wykonania testów na koronawirusa wśród pracowników DPS.

- Jako organ prowadzący czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo zarówno podopiecznych, jak i pracowników naszych DPS-ów. Tym bardziej, że są oni w grupie podwyższonego ryzyka. Cieszę się, że udało się pozyskać środki na przeciwdziałanie zachorowaniom i łagodzenie skutków pandemii. Dziękuję też Państwu za dotychczasowe działania i profesjonalizm, a jednocześnie ogromne zaangażowanie i empatię. To wyjątkowo trudny okres, ale wierzę, że wkrótce życie wróci do normalności – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, podczas spotkania z kierownictwem powiatowych DPS-ów.

Dofinansowanie umożliwił realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie projekt
pn. „Pomagajmy Razem”, finansowany ze środków europejskich.

FE_POWER_poziom_pl