czwartek, 23 Marzec 2017 , imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

W trosce o nasze bezpieczeństwo – konkurs plastyczny

W trosce o nasze bezpieczeństwo – konkurs plastyczny

Poznaliśmy finalistów powiatowego etapu XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Aż 132 prace nadesłały dzieci i młodzież ze szkół i placówek powiatu olsztyńskiego. Wyróżnionych zostało 17 prac, które będą reprezentowały powiat olsztyński na szczeblu wojewódzkim. 4 kwietnia 2016 roku w sali sesyjnej starostwa odbyło się wręczenie nagród.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń, kształtowania właściwych postaw w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce czy podczas nauki i zabawy. Poprzez sztukę można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.
– Mieliśmy duży problem kogo nagrodzić, wpłynęło dużo bardzo dobrych, kolorowych prac – mówią członkowie komisji oceniającej.

Do etapu wojewódzkiego wyróżniono prace plastyczne w następujących grupach:

I grupa – uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

1. Natalia Heichel – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun – Alicja Leczycka,

2. Magdalena Borowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun – Marzena Ballaryn;

3. Franciszek Aleksandrowicz – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun – Marzena Ballaryn;

4. Dominika Hetman – uczennica Zespołu Szkół w Kobułtach, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun Jarosław Mężykowski,

5. Łukasz Bronakowski – uczeń Zespołu Szkół w Kobułtach, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun – Marzena Staszak,

II grupa – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

1. Paulina Kurek – uczennica Zespołu Szkół w Kolnie im. Jana Pawła II, 11-311 Kolno, nauczyciel/opiekun – Anna Jachura,

2. Wiktor Raczkowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun – Danuta Leszek- Grabowska,

3. Kinga Kacprzycka – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun – Danuta Leszek- Grabowska,

4. Maja Szydłowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dobrym Mieście, 11-040 Dobre Miasto, nauczyciel/opiekun – Beata Gbur,

5. Filip Wojciechowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, 11-300 Biskupiec – nauczyciel/ opiekun – Danuta Leszek- Grabowska,

III grupa – uczniowie gimnazjów:

1. Nikolas Behrendt – uczeń Zespołu Szkół w Kolnie im. Jana Pawła II, 11-311 Kolno, nauczyciel/opiekun – Anna Jachura,

2. Oliwia Sakowska – uczennica Zespołu Szkół w Tuławkach, 11-001 Dywity, nauczyciel/opiekun Henryk Kita,

3. Tomasz Włoch – uczeń Zespołu Szkół w Kobułtach, 11-300 Biskupiec, nauczyciel/opiekun Marzena Staszak,

4. Bogna Radomska – uczennica Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku, 11-015 Olsztynek, nauczyciel/opiekun Małgorzata Pingot,

5. Beata Lenart – uczennica Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku, 11-015 Olsztynek, nauczyciel/opiekun Małgorzata Pingot,

IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych:

1.Krzysztof Demarko – uczeń Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście, 11-040 Dobre Miasto, nauczyciel/opiekun – Kamil Grochowski,

2. Renata Matys – uczennica Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście, 11-040 Dobre Miasto, nauczyciel/opiekun – Kamil Grochowski,

Wyróżnione prace plastyczne będą reprezentowały Powiat Olsztyński na etapie wojewódzkim, który ma zostać rozstrzygnięty do 10 maja 2016 roku. Ostatnim etapem będą eliminacje centralne. O ich wynikach dowiemy się po posiedzeniu Centralnej Komisji Konkursowej 16 czerwca 2016 roku.

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

image_pdfimage_print

Zobacz również:

3 tygodnie w Grecji

3 tygodnie w Grecji

23 / 03 / 2017

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remonty

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji