Święto Chleba - Dożynki Powiatowo-Gminne

Starosta Olsztyński Małgorzata Chyziak i Burmistrz Dobrego Miasta serdecznie zapraszają na Święto Chleba - Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się w sobotę 16 września 2017 r. w Dobrym Mieście.

• godz. 12:00 - uroczysta msza święta w Bazylice Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście (ul. Orła Białego 30)

• godz. 13:30 - korowód dożynkowy

• godz. 14:00 - główna część imprezy na Stadionie Miejskim (ul. Olsztyńska 14)

Święto Chleba Dożynki Powiatowo-Gminne

To odwołanie do trudu, kunsztu rolników, rzemieślników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw, czyli Dożynki, podczas których sołectwa z gminy Dobre Miasto i Powiatu Olsztyńskiego zaprezentują zarówno plony, jak i piękno oraz dorobek swoich miejscowości. Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjny zestaw chleba ze smalcem i ogórkiem. Po uroczystej mszy św. uczestnicy dożynek przejdą barwnym korowodem, prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto na Stadion Miejski, gdzie rozpocznie się ceremonia dożynkowa.

Oryginalnym wiejskim stoiskom i wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będzie szereg atrakcji, w tym pokaz łapania dysków przez psy uczestniczące w Ogólnopolskim Turnieju Psich Sztafet Niczuk Cup 2017, pokaz sztuk walki w zapasach i elementach samoobrony, czy konkurs na ujeżdżanie byka. Na ponad czterdziestu stoiskach będzie można otrzymać informacje rolnicze i zgłębić tematykę świata przyrody.

Na dożynkowej scenie wystąpią: zespół Anker, Serduszka, Lelija (kier. Sylwia Pacholec- Rudol i Dariusz Ejsymont), Kolosoczok (kier. Piotr Tabaka), skrzypaczka Magdalena Szymańska, kapela z Piotraszewa. Gwiazdą wieczoru będzie  TOP ONE.

Atrakcje dla dzieci: trampoliny, dmuchaniec, malowanie włosów i buzi, bańki mydlane, warsztaty balonowe, zorbing w basenie, kącik dla najmłodszych z kulkami, gry i zabawy.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będą wystawy:
- fotografii Natalii Tejs – „Zapomniane miejsca” – Stodoła Kultury (ul. Górna 22)
traktorów i maszyn rolniczych fabryki Ursus S.A. – parking przy Stodole Kultury
maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych wyprodukowanych w Dobrym Mieście przed II wojną światową przez Fabrikate der Marienhütte Guttstadt ze zbiorów Skansenu Maszyn Rolniczych w Naterkach - parking przy Stodole Kultury
- wystawa książek rolniczych
- zwiedzanie Skansenu Miejskiego z ekspozycjami tradycji dobromiejskiego rzemiosła i wystawy „Kobieta” (ul. Sowińskiego 11).

Regulaminy do pobrania:
regulamin_na_wieniec 2017