Świąteczne cudeńka ozdobiły naszą choinkę

03.12.2020

Taka piękna choinka stanęła u nas na korytarzu. Będzie cieszyć oko petentów odwiedzających urząd i pracowników.

Wszystkie te niepowtarzalne ozdoby świąteczne przygotowały dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach. To efekt konkursu „Świąteczne inspiracje: Bądź wśród nas i ubierz z nami choinkę”. W tym roku tematem przewodnim był Szlak Świętej Warmii.

- To już siódma edycja naszego konkursu. Wpłynęło 126 prac od 45 uczestników – mówi Odetta Ostapczuk, koordynator konkursu. - Dzieci przygotowywały ozdoby własnoręcznie, wykonywały je w domu z rodzicami. Techniki były różne – głównie są z papieru, masy solnej, ale są też wypalane na drewnie. Staraliśmy się dopasować technikę do możliwości i umiejętności uczestników.

Starosta Andrzej Abako osobiście udekorował drzewko. - Za te własnoręcznie wykonane cudeńka bardzo dziękujemy! My już czujemy świąteczną atmosferę!

Fot. Monika Nowakowska/Starostwo Powiatowe w Olsztynie