poniedziałek, 24 Lipiec 2017 , imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Najlepsi sportowcy powiatu uhonorowani!

Najlepsi sportowcy powiatu uhonorowani!

W nowoczesnej hali sportowej w Kolnie odbyła się III Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego, podczas której uhonorowanych zostało ponad 40 najlepszych sportowców powiatu 2016 roku.

Gospodarzem imprezy był wicestarosta olsztyński Andrzej Abako. – Rola aktywności fizycznej jest bardzo ważna w ogólnym rozwoju człowieka, zwłaszcza młodego. Dlatego cieszę się, że przybywa młodych ludzi, chcących uprawiać sport, który wiąże się nie tylko ze wzmacnianiem tężyzny, ale też z walką z własnymi słabościami, nauką uczciwej rywalizacji, kształtowaniem kręgosłupa moralnego oraz wzmacnianiem siły woli i inwestycją w umiejętności interpersonalne. To wszystko będzie procentowało w dorosłym życiu, gdy niejednokrotnie trzeba będzie mierzyć się z sytuacjami stresowymi. Jestem pełen podziwu dla Waszego zapału, talentu i wytrwałości. Odnosząc sukcesy sportowe, niesiecie w świat wieść, że w powiecie olsztyńskim mieszkają fajni i zdolni ludzie – mówił.

W uroczystości głos zabrał również wójt Kolna, Henryk Duda. – Bardzo się cieszę, że już rok po otwarciu sali gimnastycznej, możemy przeżywać tak ważne w skali całego powiatu święto, właśnie tu. Gratuluję nie tylko sportowcom, ale także nauczycielom i trenerom oraz życzę wielu kolejnych sukcesów.

Zgodnie z regulaminem, warunkiem wyróżnienia przez samorząd Powiatu Olsztyńskiego jest udział w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy, zajęcie medalowych miejsc w mistrzostwach Polski, kwalifikacja do kadry narodowej, ustanowienie rekordu w danej dyscyplinie albo wysoki wynik sportowy. W roku bieżącym tytuł Sportowca Roku Powiatu Olsztyńskiego 2016 komisja przyznała czterem zawodnikom. Są to:

  • Wiktor Augustowski, Klub Sportowy Egida Barczewo, taekwondo-kickboxing (kategoria I – dzieci do lat 13)
  • Dawid Burczak, LKK „Warmia” Biskupiec, kolarstwo (kategoria II – młodzież w wieku 14-18 lat)
  • Małgorzata Jasińska, ALE CIPOLLINI, kolarstwo szusowe (kategoria III – Open – powyżej 18 r.ż.)
  • Przemysław Kowalski, Integracyjny Klub Sportowy „SMOK” Orneta, lekkoatletyka: rzut oszczepem, dyskiem, pchnięcie kulą (kategoria IV – osoby niepełnosprawne)

Trenerem Roku powiatu Olsztyńskiego 2016 został ubiegłoroczny laureat tytułu, Bartosz Zabłotny, Stowarzyszenie „Klub Sportowy Egida”, taekwondo GTF, kickboxing.

Wyróżnionym Działaczem Sportowym został Narcyz Klik, LKK „Warmia” Biskupiec, kolarstwo
Nagrodę Zasłużony dla Sportu Powiatu Olsztyńskiego otrzymał Krzysztof Suwiński, Yacht Klub Polski Olsztyn, żeglarstwo.

Podczas III Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego zostało uhonorowanych 31 osób:
PATRYCJA BLOCK – Akademia Sztuk Walki Jonkowo
dyscyplina sportowa: karate kyokushin
Osiągnięcia:
- I miejsce – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin – konkurncja kumite
- I miejsce – Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – konkurencja kumite
- I miejsce – Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów
- I miejsce – Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa
- I miejsce – Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej
- I miejsce – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski (Pniewy)

PIOTR CZACZKOWSKI – „Klub Tenisowy Mateuszewski Stawiguda”
dyscyplina sportowa: tenis ziemny
Osiągnięcia:
- III miejsce – Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn do lat 12 w Zabrzu
- I miejsce – Grand-Prix Warmii i Mazur, Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów
- I miejsce – Jet System Active Team Junior Cup

KLAUDIA MALGREM – UKS Hajduczek Olsztyn
dyscyplina sportowa: szermierka
Osiągnięcia:
- I miejsce – klasyfikacja młodzików w szermierce z szablą
- II miejsce – Turniej Młodzików w Szermierce w Koninie
- III miejsce – Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w Szabli
- reprezentantka kadry wojewódzkiej w szermierce

FILIP ZAKRZEWSKI – Akademia Sztuk Walki Jonkowo
dyscyplina sportowa: karate kyokushin
Osiągnięcia:
- I miejsce – Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin dzieci i młodzieży (Płock) – kategoria kumite
- I miejsce – Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa – kategoria kumite pomarańczowych pasów
- I miejsce – Turniej Karate Kyokushin o puchar Wójta Gminy Rozogi – kategoria kumie

NIKOLA SZCZEPAŃSKA – LKK „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo
Osiągnięcia:
- II miejsce – Mistrzostwa Makroregionu – Mistrzostw Polski – jazda na czas dwójkami
- II miejsce – Mistrzostwa Województwa – rowery górskie MTB

MAJA STANISZEWSKA – Stowarzyszenie „KS Egida”
dyscyplina sportowa: taekwondo, kickboxing
Osiągnięcia:
- III miejsce – Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki – konkurencja point fighting
- II miejsce – Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki – konkurencja kalaki
- III miejsce – Otwarty Puchar Warmii i Mazur WKSF – konkurencja kalaki
- I miejsce – Otwarty Puchar Warmii i Mazur WKSF – konkurencja point fighting
- II miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB – konkurencja traditional forms
- III miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB – S.C. Kadeci Młodsi
- III miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB – konkurencja Kalaki
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Sztuk Walki ICO – konkurencja układy formalne

CYPRIAN DURKA – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkól w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa bezana na jachcie Ekspert

PATRYK GAWĘDA – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa grota ma jachcie Ekspert

KAROLINA GUTKOWSKA – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa foka, oko na jachcie Ekspert

JUSTYNA GRABOWSKA – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Dezeta Klasyczna, obsługa foka, oko na jachcie Pablo

MILENA JACKOWSKA – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa foka, oko na jachcie Ekspedyt

ADRIAN KOTWICKI – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa bezana na jachcie Ekspedyt

ARKADIUSZ LUBIEJEWSKI - Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa grota, II sternik, na jachcie Ekspedyt

MIŁOSZ MÓWIŃSKI – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa grota na jachcie Ekspedyt

KAMIL OBUCHOWICZ – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Dz Klasyczna, obsługa grota, II sternik, na jachcie Pablo

KACPER OLESZCZAK – Klub Sportowy Egida w Barczewie
dyscyplina sportowa: takekwon-do/kickboxing
Osiągnięcia:
- I miejsce – Otwarty Puchar Warmii i Mazur WKSF – konkurencja pointfaighting
- I miejsce – Mazovia Cup International – konkurencja point fighting
- I miejsce – Otwarty Puchar Warmii i Mazur WKSF – konkurencja pointfighting
- I miejsce – Taekwon-do Polish Open Cup, konkurencja semi contact
- I miejsce – Otwarty Puchar Warmii i Mazur WKSF – konkurencja light contact
- II miejsce – Mazovia Cup International – konkurencja point fighting

MAKSYMILIAN PENGER – Akademia Sztuk Walki Jonkowo
dyscyplina sportowa: karate kyokushin
Osiągnięcia:
- I miejsce – Puchar Prezydenta Zaborowa Karate Kyokushin – konkurencja kumite, pomarańczowe pasy
- I miejsce – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin – konkurencja kumite
- I miejsce – Piseczeński Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup – kategoria młodzicy pow. 60 kg
- I miejsce – Karate Kyoushin o Puchar Burmistrza Józefowa Turniej Pomarańczowych Pasów – konkurencja kumite
- III miejsce – Puchar Polski Juniorów Młodszych i Młodzików (Ciechanów)- konkurencja kumie

ALEKSANDER POLUSZCZYK – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Dezeta Klasyczna, obsługa bezana na jachcie Pablo

ALICJA POTASZNIK – Gminny Uczniowski Klub Sportowy „ASY” Dywity
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka
Osiągnięcia:
- I miejsce – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS (Zamość) – bieg na 400 metrów
- II miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych U18 Tibilisi (Gruzja) w sztafecie szwedzkiej
- II miejsce – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS (Zamość) – bieg na 200 metrów
- III miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegu na 100 metrów
- III miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegu na 200 metrów
- III miejsce – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS (Zamość) – bieg na 200 metrów

PIOTR SZERSZEŃ – Uczniowski Klub Sportowy „Junior” Świątki
dyscyplina sportowa: boks
Osiągnięcia:
- III miejsce – Puchar Polski w kategorii juniorów młodszych
- członek kadry wojewódzkiej

SEBASTIAN SAWICKI – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open, obsługa bezana, na jachcie Ekspedyt

PAWEŁ WACHOWSKI - Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Dezeta Klasyczna, obsługa grotta, na jachcie Pablo

WIKTORIA ŻEBROWSKA – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Dezeta Klasyczna, obsługa foka, oko, na jachcie Pablo

WIKTOR CHODAŃ – LKK „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo
Osiągnięcia:
- II miejsce – Mistrzostwa Polski – jazda indywidualna na czas LZS
- I miejsce – Mistrzostwa Makroregionu- Mistrzostw Polski – jazda na czas dwójkami
- I miejsce – Mistrzostwa Makroregionu – Mistrzostw Polski – jazda indywidualna na czas
- I miejsce – Mistrzostwa Makroregionu – Mistrzostw Polski – wyścig na torze sprint
- III miejsce – Mistrzostwa Makroregionu – Mistrzostw Polski – wyścig szosowy ze startu wspólnego
- I miejsce – Mistrzostwa Województwa – jazda indywidualna na czas
- I miejsce – Mistrzostwa Województwa – – rowery górskie MTB
- I miejsce – Mistrzostwa Województwa – wyścig szosowy ze startu wspólnego

SANDRA CZAMLET – LKK „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo
Osiągnięcia:
- II miejsce – Mistrzostwa Makroregionu- Mistrzostw Polski – jazda na czas dwójkami
- III miejsce – Mistrzostwa Makroregionu – Mistrzostw Polski – jazda indywidualna na czas
- III miejsce – Mistrzostwa Makroregionu – Mistrzostw Polski – 100 m po torze kolarskim
- I miejsce – Mistrzostwa Województwa – wyścig szosowy ze startu wspólnego
- III miejsce – Mistrzostwa Województwa – jazda indywidualna na czas
- III miejsce – Mistrzostwa Województwa – rowery górskie MTB

PAWEŁ KOSTRUBSKI – LKK „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo
Osiągnięcia:
- II miejsce – Mistrzostwa Polski – kolarstwo przełajowe
- II miejsce – Mistrzostwa Polski LZS – kolarstwo przełajowe
- I miejsce – Mistrzostwa Województwa – jazda indywidualna na czas
- I miejsce – Mistrzostwa Województwa – wyścig ze startu wspólnego
- I miejsce – Mistrzostwa Województwa – rowery górskie MTB

MAGDALENA MIECZNIKOWSKA – Yacht Klub Polski Olsztyn – sekcja młodzieżowa Zespołu Szkół w Olsztynku
dyscyplina sportowa: żeglarstwo, klasa Dz
Osiągnięcia:
- III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – kategoria Open

MARCIN KURP – Automobilklub Warmiński
dyscyplina sportowa: kierowca rajdowy
Osiągnięcia:
- Mistrz Polski w klasie HR4 w Rajdach Samochodowych
- I miejsce – Rally Rzeszów – Klasa HR 4
- I miejsce – Rajd Nadwiślański – klasa HR4
- I miejsce – Samochodowe Grand-Prix WBS Bank – klasa II
- II miejsce – Rajd Świdnicki – Krause – klasyfikacja klasy Hr4
- III miejsce – Klasyfikacja Generalna Prologu 19 Rajdu Warmińskiego o Puchar Prezydenta Olsztyna
- III miejsce – Rajd Dolnośląski Klasa HR 4
- III miejsce – samochodowe Grand-Prix WBS Bank o Puchar Prezydenta Olsztyna

ANDRZEJ REGIN – PKS Gwardia Szczytno
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka, pchnięcie kulą
Osiągnięcie:
- obrona tytułu Mistrza Młodzieżowego Polski
- IV miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – rzut dyskiem
- V miejsce – Halowe Mistrzostwa Seniorów w Toruniu
- VII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie

RAFAŁ TUCHEWICZ – Uczniowski Klub Sportowy „Junior” Świątki
dyscyplina sportowa: boks, kettlebells
Osiągnięcia:
- I miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w Kettlebells

BARTOSZ ZABŁOTNY – Stowarzyszenie „KS Egida”
dyscyplina sportowa: taekwon-do, kickboxing
Osiągnięcia:
- I miejsce – Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Federacji WKSF – konkurencja point fighting seniorzy
- II miejsce – Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Federacji WKSF – konkurencja point fighting seniorzy
- zdobycie tytułu GRAND CHEMPION – Zunifikowane Mistrzostwa Polski Federacji Kickboxingu – kategoria open
- I miejsc – Zunifikowane Mistrzostwa Polski Federacji Kickboxingu – konkurencja semi contact
- III miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski Federacji Kickboxingu – konkurencja semi contact- II miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski Federacji Kickboxingu – konkurencja form tradycyjnych
- VI miejsce – Mistrzostwa Świata Taekwondo w walkach drużynowych Birmingham (Anglia)
- I miejsce – konkurencja walki point fighting seniorów w Sulejówku
- I miejsce – konkurencja układów formalnych seniorów w Sulejówku
- członek kadry Polski

 

Specjalne wyróżnienia otrzymali:

MARSEL CASTALANO – Klub Sportowy Egida Barczewo
dyscyplina sportowa: taekwondo i kickboxing
Osiągnięcia:
- I miejsce – Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Word Kickboxing&Karate Sport Federation – konkurencje: traditional forms, kalaki, traditional forms, point fighting
- II miejsce – Mistrzostwa Świata w Birmingham (Anglia) – konkurencja traditional forms
- III miejsce – Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Word Kickboxing&Karate Sport Federation – konkurencja Point Fighting 7-9 lat
- I miejsce – Otwarty Puchar Warmii i Mazur Taekwond – konkurencje: soft stick, tempówki, traditional forms oraz wyróżnienie najlepszego zawodnika w/w zawodów
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo – konkurencje: soft stick, traditional forms
- I miejsce – Mistrzostwa Polski Sztuk Walki ICO – konkurencje: point fighting, kalaki, techniki specjalne, traditional forms
- I miejsce – Mistrzostwa Polski Północnej Teakwondo – konkurencje: soft stic, traditional forms, touch contact
- II miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo – konkurencja tempówki
- członek kadry Polski

CEZARY BIAŁECKI - MUKS Victor Warszawa
dyscyplina sportowa: szermierka – szabla
Osiągnięcia:
- II miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
- II miejsce – Mistrzostwa Polskich Seniorów Szabla Mężczyzn
- II Miejsce – Warszawska Olimpiada Młodzieży Szabla Mężczyzn
- II miejsce – Puchar Polskich Juniorów Młodszych
- V miejsce indywidualne oraz IV miejsce drużynowo – Mistrzostwa Polski Juniorów
- V miejsce – Puchar Polski Juniorów w szabli
- IV miejsce drużynowo – Mistrzostwa Europy Kadetów (Nowy Sad- Serbia)
- VII miejsce – Puchar Polski Seniorów w szabli (Konin)
- VII miejsce indywidualne oraz IV miejsce drużynowo – Puchar Świata Juniorów (Sosnowiec)
- II miejsce drużynowo – Puchar Świata Juniorów w Soczi (Rosja)
- II miejsce – Puchar Europy w Modling (Austria)
- uczestnik Pucharu Świata Seniorów w Gyor(Węgry), Pucharu Europy Młodzieżowców U23, Pucharu Świata Juniorów w Dormagen (Niemcy), Pucharu Świata Juniorów w Płowdiw (Bułgaria)

SZYMON REKITA – LKK „Warmia” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo
Osiągnięcia:
- zwycięzca Pucharu Świata Coppa Cicgna (Włochy)
- IV miejsce – Puchar Świata GP Citta’ di Lastra a Signa (Włochy)
- VII miejsce – Puchar Świata w Chianti Colline d’Elsa (Włochy)
- VII miejsce – Mistrzostwa Europy Młodzieżowców
- XII miejsce – Mistrzostwa Europy Młodzieżowców – start wspólny
- członek kadry Polski
- uczestnik Mistrzostw Świata w Katarze

RAFAŁ BLOCH – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach
dyscyplina sportowa: badminton, bocce
Osiągnięcia:
- III miejsce – Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Iławie
- III miejsce – Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce w Łupkach – konkurencja indywidualna
- III miejsce – Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce w Łupkach – konkurencja drużynowa
- III miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja indywidualna
- III miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja drużynowa

KATARZYNA BORYS - SOSW Żardeniki
dyscyplina sportowa: badminton, piłka nożna, bocce
Osiągnięcia:
- I miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja indywidualna
- III miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja drużynowa
- II miejsce – Regionalny Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych w Kętrzynie
- II miejsce – Tregionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce w Łupkach – konkurencja indywidualna
- III miejsce – Tregionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce w Łupkach – konkurencja drużynowa
- wyróżnienie w VI Wojewódzkim Konkursie „Ruch rzeźbi serce, umysł i ciało” w Węgorzewie

ARKADIUSZ PUCEK - SOSW Żardeniki
dyscyplina sportowa: bocce i koszykówka
Osiągnięcia:
- III miejsce – Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce w Łupkach – konkurencja indywidualna
- III miejsce – Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce w Łupkach –konkurencja drużynowa
- III miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja indywidualna
- III miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja drużynowa
- I miejsce – Półmaraton Ukiel w Olsztynie – kategoria wózków

DANIEL SZATKOWSKI – SOSW Żardeniki
dyscyplina sportowa: piłka nożna, tenis stołowy, badminton
Osiągnięcia:
- I miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja indywidualna
- III miejsce – Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach – konkurencja drużynowa
- II miejsce – Regionalny Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych w Kętrzynie

 

Podczas III Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego zostali też uhonorowani trenerzy:

PIOTR GAJ – Klub Sportowy Tęcza Kruzy
Osiągnięcia:
- nauczyciel – wychowawca chłopców z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną
- trener 10 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną od 10 do 23 lat. Zawodnicy zdobyli:
- 3 srebrne medale oraz brązowy – V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych w Przemyślu
- srebrny medal – Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Olsztynie
- 2 złote medale oraz srebrny Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych Bocce Łupki
- medal – Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej
- brązowy medal – Turniej Piłki Nożnej Drużyn 10-cio osobowych Olimpiad Specjalnych Kętrzyn
- srebrny medal – Wojewódzki Konkurs „Ruch rzeźbi ciało, umysł i serce” – układ gimnastyczny „Piramidy”
- pokazy gimnastyczne podczas: otwarcia sali sportowej w Kolnie; Gminnych Dni Rodziny; Pikniku Integracyjnego w Dobrym Mieście; 10-lecia współpracy gminy Kolno z niemiecką gminą Belm

DARIUSZ JASKULSKI - LKK „WARMIA” w Biskupcu
dyscyplina sportowa: kolarstwo
Podopieczni trenera zdobyli:
- 12 medali Mistrzostw Polski
- 16 medali Mistrzostw Makroregionu o randze Mistrzostw Polski
- 24 medal Mistrzostw Województwa
- podopieczni trenera w Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży zdobyli rekordową liczbę punktów w historii klubu – 108 pkt. Dzięki czemu klub zajął I miejsce w Powiecie Olsztyńskim.

SZYMON NIESTATEK - Gminny Uczniowski Klub Sportowy „ASY” Dywity
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka
Podopieczni trenera zdobyli:
- srebrny medal – Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Tubilisi (Gruzja) – konkurencja sztafeta szwedzka
- 2 brązowe medale – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski –             biegi na 100m i 200m
- złoty, srebrny i brązowy medal – Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS – biegi na 400m oraz 200m

Trenerem 2016 roku Powiatu Olsztyńskiego został:
BARTOSZ ZABŁOTNY – Stowarzyszenie „Klub Sportowy Egida”, dyscyplina sportowa: taekwondo GTF, kickboxing
Osiągnięcia:
- trener ok. 100 zawodników w różnych grupach wiekowych
Podopieczni trenera zdobyli:
- złoty oraz 2 srebrne medale – Mistrzostwa Świata Taekwondo w Birmingham (Anglia)
- 9 medali – Mistrzostwa Polski Kickboxingu Federacji WKSF
- 3 medale – Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo
- 30 medali – Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu
- I miejsce – klasyfikacja generalna na Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu
- 18 medali – Mistrzostwa Polski Federacji ICO
- 19 medali – Mistrzostwa Polski Północnej Taekwodno
- 6 medali – Puchar Polski Takewondo
- 28 medali – Puchar Europy w Kickboxingu

 

W kategorii działacze sportowi wyróżniony został:
NARCYZ KLIK – LKK „WARMIA” Biskupiec, dyscyplina sportowa: kolarstwo
Osiągnięcia:
- od 43 lat działacz kolarski w Klubie LKK „Warmia Biskupiec”
- od 1985 r. główny organizator „Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Jeziora Luterskiego”
- główny organizator Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Biskupcu (w 2016 r. odbyła się jego XXIII edycja)
- sekretarz LKK „Warmia” w Biskupcu, nieprzerwanie od 1983 r.
- w klubie trenowało ponad 2 tys. zawodników, w tym wielu Mistrzów Polski m.in.: Krzysztof Ptak, Adam Sznitko, Monika Kopińska, Piotr Sienkiewicz, Katarzyna Tabaka, Elżbieta Moczadło, Jacek Łuniewski, Bogumiła Dziuba, Aleksandra Stańczak, Artur Modzelewski, Marta Jaskulska, Szymon Rekita.

 

Nagrodę Zasłużony dla Sportu Powiatu Olsztyńskiego otrzymał:
KRZYSZTOF SUWIŃSKI – Yacht Klub Polski Olsztyn, dyscyplina sportowa: żeglarstwo
Osiągnięcia:
- Kpt. rez. K. Suwiński jest związany z żeglarstwem od 1981 r.. Zdobywał czołowe lokaty w Mistrzostwach Wojska Polskiego w klasie Omega. Trenował dwóch synów, którzy dwukrotnie zdobywali tytuł Mistrzów Polski
- twórca innowacji pedagogicznej „Wychowanie Wodne”, będącego uzupełnieniem programu dla klas mundurowych realizowanych w Zespole Szkół w Olsztynku
- Projekt „Wychowanie Wodne”, prowadzony jest w Zespole Szkół w Olsztynku, w OSW ZHP Perkoz, a także w ośrodku KKS Warmia w Olsztynie
- Zajęciami objęto 62 uczniów z klas mundurowych LO im. J. Kaczmarskiego w Olsztynku, którzy zdobyli:
- złoty oraz brązowy medal – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Giżycko – klasa Dz Klasyczna oraz Open
- srebrny medal – Memoriał Braci Eysmontów
- złoty i srebrny medal – Ragaty 50-lecia OSW ZHP Perkoz
- złoty, srebrny oraz brązowy medal – Regaty Niedźwiedzie Mięso

Laureatami tytułu SPORTOWCA ROKU POWIATU OLSZTYŃSKIEGO 2016 zostali:
WIKTOR AUGUSTOWSKI – Klub Sportowy Egida Barczewo, dyscyplina sportowa: taekwondo-kickboxing
Osiągnięcia:
- I miejsce – Mistrzostwa Świata w Birmingham (Anglia), w kategorii żółte pasy, waga piórkowa
- I miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Takewon-do w konkurencji tukłady formalne i tradycyjne
- I miejsce – Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do w technikach szybkościowych
- I miejsce – Takekwon-do Polski Open Cup – konkurencja tempówki
- II miejsce – Takekwon-do Polski Open Cup – konkurencja układy formalne i tradycyjne
- II miejsce – Takekwon-do Polski Open Cup – konkurencja soft stick
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do w soft stick
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do w konkurencji układy
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Sztuk Walki ICO Tae Cup Open – konkurencja układy stylowe
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Sztuk Walki ICO Tae Cup Open w technikach specjlanych – 125cm
- II miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Poslki Polskiej Federacji Kickboxingu
- II miejsce – Otwarty Puchar Warmii i Mazur Taekwondo
- II miejsce – Dryżynowe Miostrzostwa Polski w Taekwon-do
- II miejsce – Mazovia Cup International
- III miejsce – Mistrzostwa Polski Sztuk Walki ICO Tae Cup Open
- III miejsce – Mazovia Cup International
- członek kadry Polski

DAWID BURCZAK – LKK „WARMIA” Biskupiec, dyscyplina sportowa: kolarstwo
Osiągnięcia:
- I miejsce – Puchar Świata Tour of Łódź- II miejscePuchar Świata Tour of Łódź- klasyfikacja punktowa
- II miejsce – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie w Grudziądzu
- III miejsce – Mistrzostwa Województwa – jazda indywidualna na czas
- XVIII miejsce – Mistrzostwa Polski – kategoria szosowa ze startu wspólnego
- VII miejsce – Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski
- III miejsce – Puchar Świata (Słowacja)
- XVII miejsce – Puchar Świata w Grudziądzu
- V miejsce – Wyścig o Złote Koło po 4 etapach
- czołowe miejsca w Pucharach Świata Belgii, Holandii i Luksemburgu
- członek kadry Polski

MAŁGORZATA JASIŃSKA – ALE CIPOLLINI
dyscyplina: kolarstwo szosowe
Osiągnięcia:
- XXIV miejsce – Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro (Brazylia)
- I miejsce – Grand Prix San Louis Femenini (Argentyna)
- II miejsce – Tour Femenino de San Luis(Argentyna) – wyścig etapowy
- II miejsce – Tour Cycliste Feminin International de l’Ardeche (Francja)
- III miejsce – Mistrzostwa Polski – start wspólny
- III miejsce – Mistrzostwa Polski – jazda na czas
- III miejsce – Tour Femenino de San Luis(Argentyna)
- III miejsce – Tour Femenino de San Luis(Argentyna)
- III miejsce – Tour Femenino de San Luis(Argentyna)
- IV miejsce – Durango-Durango Emakumeen Saria (Hiszpania)
- V miejsce – Giro Toscana (Włochy)
- członkini kadry Polski

PRZEMYSŁAW KOWALSKI – Integracyjny Klub Sportowy „SMOK” Orneta
dyscyplina sportowa: lekkoatletyka: rzut oszczepem, dyskiem, pchnięcie kulą
Osiągnięcia:
- I miejsce – Mistrzostwa Polski LA Osób Niepełnosprawnych w Słupsku – konkurencja pchnięcie kulą
- II miejsce -   Mistrzostwa Polski LA Osób Niepełnosprawnych w Słupsku – konkurencja rzut oszczepem
- III miejsce -   Mistrzostwa Polski LA Osób Niepełnosprawnych w Słupsku – konkurencja rzut dyskiem

Podczas III Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego nie zabrakło pokazów sportowo-artystycznych. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Koncertowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Olsztynie pod batutą Janusza Cieplińskiego, Klub Olimpiad Specjalnych „Tęcza Kruzy”, który działa przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach, grupa z Zespołu Szkół w Kolnie, Klub Sportowy „Egida” Barczewo, dziewczęta z grupy z Zespołu Szkół w Biskupcu.

Wszystkim wykonawcom dziękujemy za uświetnienie uroczystości, a nagrodzonym sportowcom, trenerom i działaczowi serdecznie gratulujemy!

image_pdfimage_print

Zobacz również:

Otwarty Konkurs Ofert

Otwarty Konkurs Ofert

24 / 07 / 2017
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu

18 / 07 / 2017

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remonty

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji