Ludzie Powiatu z medalami za obronność kraju

03.01.2014
Lucyna Kozikowska, skarbnik Powiatu i Marek Pietras, dyrektor Szpitala Powiatowego w Biskupcu zostali uhonorowani Brązowymi Medalami „Za zasługi dla obronności kraju”. Medale nadane przez Tomasza Siemoniaka, Ministra Obrony Narodowej wręczył w czwartek 5 grudnia wicewojewoda Jan Maścianica. Gratulujemy!

Medal „Za zasługi dla obronności kraju” to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez ministra obrony narodowej. Medal został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966. Stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Od 2012 roku medal może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja. Medal posiada trzy stopnie: Złoty Medal, Srebrny Medal, Brązowy Medal.
Lucyna Kozikowska, skarbnik Powiatu Olsztyńskiego i Marek Pietras, dyrektor Szpitala Powiatowego w Biskupcu otrzymali Brązowe Medale. Skarbnik Powiatu osobiście odebrała wyróżnienie z rąk wicewojewody Jana Maścianicy w czasie uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim, która odbyła się w czwartek 5 grudnia. Dyrektor Pietras niestety nie mógł być obecny na wręczaniu medali, odbierze go w innym terminie. Minister Obrony Narodowej nadał Srebrne i Brązowe Medale „Za zasługi dla obronności kraju” 14 osobom z regionu Warmii i Mazur. Oprócz dwóch osób bezpośrednio związanych z Powiatem Olsztyńskim Brązowy Medal otrzymał także Wojciech Giecko, wójt gminy Jonkowo.
- Było to dla mnie zaskoczenie, ale jednocześnie duży powód do zadowolenia – tak przyznanie medalu komentuje Lucyna Kozikowska. – Cieszę się, że medale wręczał wicewojewoda Jan Maścianica, który przecież w niedalekiej przeszłości był wicestarostą olsztyńskim. Myślę że medal to wyróżnienie przyznane całemu Powiatowi za wzorcowe przygotowywanie komisji poborowej.

skarbnik_medal1

Fot: olsztyn24.com