Będzie się działo pod warmińskim niebem

05.07.2022
Mistrz i legenda Jurgis Kairys, utytułowany akrobata Artur Kielak, czy niesamowita Maria Muś z dynamicznym pokazem śmigłowcem – to gwiazdy VIII Rodzinnego Pikniku Lotniczego „Pod Niebem Świętej Warmii”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 lipca w godz. 10:00-18:00 na lądowisku w Gryźlinach. Atrakcji dla całych rodzin nie zabraknie na niebie i na ziemi.

Po kilkuletniej przerwie udało się zebrać grono zaufanych partnerów i dużym nakładem sił nastąpiła  reaktywacja Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach, największej imprezy lotniczej na Warmii. Podniebna impreza, która po Grunwaldzie była w latach 2007-2014 jednym z największych wydarzeń plenerowych w regionie Warmii i Mazur, gromadziła tysiące widzów z całej Polski. VIII Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Świętej Warmii" w Gryźlinach odbędzie się 10 lipca i zapowiada się niezwykle ciekawie. Atrakcją dla publiczności i całej branży lotniczej będzie występ znanego litewskiego mistrza świata Jurgisa Kairysa, czy utytułowanego polskiego akrobaty Artura Kielaka. Uwagę widzów powinien także przykuć pokaz dynamiczny śmigłowca Bolkow, wykonany przez młodą i utalentowaną pilotkę Marię Muś.

– To chyba jedyna kobieta w Europie, która wykonuje pokazy dynamiczne helikopterem – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, jeden z organizatorów wydarzenia. – Cieszy również udział wojska, czyli 16. Dywizji Zmechanizowanej, która podczas pikniku militarnego pokaże swój najnowszy sprzęt i wyposażenie oraz 4. Warmińsko-Mazurskiego Brygady Obrony Terytorialnej, która zaprezentuje walory służby w WOT.

Na warmińskim niebie zobaczymy również pilotów Śmigłowcowej Kadry Narodowej – akrobacje wykona Ireneusz Przybyła. Będą samoloty zabytkowe i nowoczesne statki ultralekkie. Nie zabraknie lubianego przez widzów samolotu „Dromader”, który zrzuci „bombę wodną”. Będą wiatrakowce oraz efektowny przelot 20-osobowego samolotu pasażerskiego Beechcraft.

Organizatorzy, czyli Powiat Olsztyński, Gmina Stawiguda i spółka Fotowoltaika Gryźliny przygotowały też loty widokowe dla osób, które będą chciały spojrzeć na Świętą Warmię z lotu ptaka (cena 10-minutowego lotu będzie wynosić 150-200 zł). Dla dzieci będzie duży park rozrywki, zaplanowano kilkadziesiąt stanowisk handlowych, a także stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Ze swoim stanowiskiem wystawi się olsztyński oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, będzie też można oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa, a pod namiotem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie zastępczym.

Czas pomiędzy pokazami umilać będą występy na Powiatowej Scenie Talentów, na której zaprezentują się m.in. zespoły i wokaliści z Olsztynka i Stawigudy. Sety muzyczne zagra również Wodny Patrol i Bartek Zdanowicz z zespołem.

– Atrakcji jest naprawdę sporo, każdy znajdzie coś dla siebie, liczymy na liczny udział „rodzinnej” publiczności – zachęca Michał Kontraktowicz, wójt Gminy Stawiguda.

Dlatego organizatorzy wprowadzili specjalną promocję dla rodziców i dzieci – bilet rodzinny w cenie 30 zł (max 2 dorosłych plus dzieci). Są one dostępne tylko w sprzedaży elektronicznej przez internet na platformie ToBilet.pl. Bilety indywidualne pozostają w cenie 20 zł. Dzieci do 12 roku życia wejdą bezpłatnie. Bilety można będzie kupić także na miejscu w Gryźlinach przed imprezą i w jej trakcie.

Informacje na temat wydarzenia na Facebooku.

Regulamin konkursu - Oddaj krew, wymyśl hasło, wygraj lot

plakat gryzliny93_plakat krew 2022 kopia