Taniec zaklęty w fotografii

Od 8 lutego korytarze Starostwa Powiatowego w Olsztynie zdobią fotografie autorstwa Anny Wojszel z malowniczego Wipsowa w gminie Barczewo. Na 10 planszach artystka zaklęła taniec w przestrzeniach miejskich, nadając im tytuł "Ruch - pierwiastek życia. Taniec jest wszędzie".
Wystawa została zorganizowana w ramach Galerii w urzędzie, której założeniem jest promowanie artystów z powiatu olsztyńskiego lub tych, dla których piękno Warmii i Mazur stanowi inspirację. To jednocześnie propozycja umilenia czasu osobom, które załatwiają sprawy w starostwie.

Anna Wojszel ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie o specjalności wystawiennictwo, obecnie studiuje Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze na UWM w Olsztynie. W barczewskim środowisku postrzegana jest jako osoba niezwykle kreatywna, z odwagą podchodząca zarówno do sztuki, jak i życia. Jest wegetarianką, morsem, członkiem Klubu Sportowego Egida Barczewo-Olsztynek, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Pojezierze w Olsztynie, a także radną Rady Miejskiej w Barczewie oraz mamą 17-letniej Rozalii i 14-letniego Kacpra.

- Moją pasją jest malarstwo i fotografia. Fascynuje mnie zarówno możliwość tworzenia reportażu, uwiecznienia pejzażu, czy architektury, jak i tematyka ogólnoludzka. Pomysły rodzą się w mojej głowie w najmniej oczekiwanych momentach, które później przelewam na papier, płótno i papier fotograficzny, a także ściany, kamienie i... dachówki. Prace z cyklu "Ruch - pierwiastek życia. Taniec jest wszędzie" powstały przy udziale wspaniałych osób, między innymi  Joanny Graczyk i Magdaleny Faszcza ze Studia Animacji Ruchowej Rytm w Olsztynie. Uzupełnieniem fotografii będzie muzyka, którą obecnie tworzą Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy - zapowiada Anna Wojszel.

Artystka jest laureatką nagród w wielu imprezach fotograficznych, m.in. XIV Przeglądzie Fotografii Turystycznej i Krajobrazowej "FotoTour" we Wrocławiu, konkursie fotograficznym „Kalendarz 2010” Krakowskiej Szkoły Filmowej. Swoje prace wystawiała w Olsztynie, Barczewie, Gdańsku, Kielcach, Częstochowie i innych polskich miastach. Znana jest jako organizatorka warsztatów plastycznych głównie na terenie gminy Barczewo. Dodała koloru codzienności podróżowania, inicjując malowanie budynku stacji kolejowej w Wipsowie i przystanków autobusowych w Dąbrówce, Wipsowie, Wójtowie, Marcinkowie i Kaplitynynach.