Złoto mistrzostw Polski dla boksera z powiatu

20.08.2013
Młodzi pięściarze z powiatu olsztyńskiego należą do ścisłej krajowej czołówki! Ten fakt potwierdziła Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbyła się w Łodzi. Rafał Tuchewicz został mistrzem Polski, a Daniel Daniszewski i Beniamin Maliński zdobyli brązowe medale. Sam klub został sklasyfikowany na piątym miejscu w kraju!

_

Takiego sukcesu w historii Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego jeszcze nie było! Na rozgrywanej w Łodzi w dniach 9-15 sierpnia Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie młodzi pięściarze wywalczyli w ringu trzy medale Mistrzostw Polski. Sukces jest tym większy, że reprezentanci powiatu pojechali do Łodzi właśnie w trzyosobowym składzie.
- Chłopcy byli w dobrej dyspozycji przed turniejem, dobrze przepracowali okres przygotowawczy, ale nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że pokażą się z tak znakomitej strony na turnieju mistrzowskim – mówi Jacek Smoliński, trener i prezes UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego.

Ponad 100 zawodników
W mistrzostwach wystartowało ogółem 104 zawodników, wyłonionych podczas eliminacji strefowych. W każdej z trzynastu kategorii wagowych spotkało się po 8 zawodników, czyli jedna wygrana dawała miejsce na podium. Zawodnicy z powiatu wystąpili w Łodzi w następującym składzie: Daniel Daniszewski kat. wag. 46 kg, Rafał Tuchewicz kat. wag. 57 kg i Beniamin Maliński kat. wag. +80 kg.
Jako pierwszy boksował Rafał, wygrywając 4:1 z Mateuszem Nowakiem /RKS Łódź/, Beniamin wygrał 3:2 z Nicolasem Okraską /Boks TUR Łódź/, Daniel zaś pokonał Amadeusza Jaskuleckiego /ABS Hetman Zamość/ 5:0.
- Tym sposobem cała trójka, ku naszemu zadowoleniu, zakwalifikowała się do walk półfinałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Jacek Smoliński.

Klub promuje powiat

W półfinale po bardzo wyrównanej walce Daniel Daniszewski niestety przegrał swój pojedynek stosunkiem 2:3 z Kacprem Harkowym /Champion Chojna/, Beniamin Maliński również odpadł przegrywając jednogłośnie z Denisem Górniak /K.S Bytom/. A do finału awansował Rafał Tuchewicz po wygranej walce 3:2 z Danielem Sieratowiczem /Concordia Knurów/.
- W oczekiwanej przez nas w pełnym napięciu walce finałowej, sędziowie jednogłośnie wypunktowali wygraną dla Rafała! – mówi Jacek Smoliński. - Pokonał on zawodnika K.S Cristal Białystok- Patryka Boruta, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. - Złoty medal i dwa brązowe na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to bardzo dobry wynik i olbrzymie wyróżnienie dla naszego klubu. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych.
Warto dodać, iż w klasyfikacji klubowej podczas tych mistrzostw UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego zajął V miejsce.
- Klub znakomicie promuje sport, powiat olsztyński oraz wychowanie poprzez boks i aktywność fizyczną wśród nie zawsze łatwej młodzieży – cieszy się Arkadiusz Paturej, założyciel i długoletni prezes UKSW PIRS, a obecnie dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie. – Szczególnym osiągnięciem jest złoty medal mistrzostw Polski dla Rafała. To nie zdarza się często!

_