ZOFIA - monodram Małgorzaty Pieńkowskiej


W sobotę 25 marca z okazji Wojewódzkich Obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, w dobromiejskim kinie przyjaźń Małgorzata Pieńkowska odegra monogram „Zofia”.

„Zofia” to historia jednego życia, w którym mieściło się żyć co najmniej kilka. To historia, która nie dzieje się w podręcznikach, tylko w pojedynczym istnieniu.
To wreszcie historia tych, którzy musieli dać sobie radę z najcięższym zadaniem po wojennej zawierusze – z życiem. Tekst inspirowany jest biografiami matek Powstańców Warszawskich (m.in. Zofii Rodowiczowej, matki porucznika Jana Rodowicza pseudonim „Anoda”). Jak opowiedzieć o Zofii? Niezmiernie łatwo popaść w gotowe klisze, sięgając po martyrologiczną laurkę, albo – przeciwnie – lekkomyślnie odcinając się od niemodnego dzisiaj heroizmu. Prawdziwą sztuką jest odrzucenie tych prostych figur w poszukiwaniu autentyzmu ludzkiego doświadczenia.

Autorka: Anna Wakulik
Reżyseria: Beniamin Bukowski
Kostiumy: Elżbieta Radke
Muzyka: Aleksandra Goetzen
Światło: Maciej Majchrzak

Małgorzata Pieńkowska – aktorka, producentka, absolwentka warszawskiej PWST, związana z teatrami warszawskimi m.in. Polskim i Ateneum. Zagrała w ponad 20. realizacjach Teatru Telewizji, brała udział w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Laureatka wielu nagród za kreacje aktorskie. Szerszej publiczności znana jest z serialu „M jak miłość”. Brała udział w jednej z edycji Tańca z Gwiazdami. Przed spektaklem zostanie odczytane orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur tradycyjnie przyzna tytuł „Człowiek Teatru Roku 2016”.

Kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2 – godz. 18:00.

Przedsprzedaż biletów w cenie 10 zł w sekretariacie CKB lub pod linkiem.