Znamy nazwisko Hotelarza Zamku


Atmosferą kindersztuby i elegancji wypełniły się tydzień temu mury olsztyneckiego zamku. Wszystko za sprawą finału II Szkolnego Konkursu Hotelarskiego zorganizowanego 22 kwietnia przez Zespół Szkół im. K. C. Mrongowiusza  w Olsztynku.

Pierwszy etap konkursu odbył się 30 marca. Uczniowie klas II, III i IV Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego zmagali się z testem z wiedzy o hotelarstwie. Sześć osób z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do części finałowej konkursu: Justyna Prelewicz, Klaudia Cudzewska, Justyna Mazurowska, Adrianna Borkowska, Przemysław Nowakowski i Patrycja Wołodźko.

W finale trzeba było wykazać się umiejętnościami i wiedzą praktyczną. Zadanie polegało na zameldowaniu gościa w hotelu w wybranym języku obcym oraz prezentacji stołu tematycznego pt. „Witamy w naszej bajce”. Młodzi hotelarze byli  oceniani przez jury, które tworzyli: Bożena Urban, Dorota Bramowicz oraz gość specjalny, absolwent Zespołu Szkół w Olsztynku, a obecnie kierownik Hotelu Warmińskiego w Olsztynie, Marcin Kędziorski.

Zwycięzcą konkursu został Przemysław Nowakowski, uczeń IV klasy. Tym samym zyskał tytuł „Hotelarza Zamku”. Na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Cudzewska, a trzecie zajęła Ada Borkowska. Nagrodą główną w konkursie był pobyt dla dwóch osób w hotelu oraz zaproszenie do kina. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali nagrody – bilety do teatru, na kręgle, kolację w restauracji i książki.

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy stanęli na podium, serdecznie gratulujemy!

Konkurs hotelarski-artykuł_html_90ae0dc