Uwaga! Zmiana siedziby PCPR


Od 4 stycznia część Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie będzie przeniesiona na ulicę Bałtycką 65 w Olsztynie. W budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Bema 5, gdzie znajdowała się dotąd siedziba PCPR, nadal będzie można załatwić sprawy związane z obsługą osób niepełnosprawnych. Tu też pozostaje punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i ofiar przemocy. Pozostałe zespoły będą pracować przy ul. Bałtyckiej 65 w Olsztynie.

Do nowej siedziby można łatwo dojechać autobusami miejskimi nr 101 (z Dworca Głównego PKP) oraz 106, 111 i 127. Przy budynku znajduje się duży ogólnodostępny parking samochodowy.

- Specyfika naszej pracy polega na osobistym kontakcie z drugim człowiekiem – opowiada dyrektor PCPR Arkadiusz Paturej. – Przychodzą do nas osoby z problemami natury psychologicznej i społecznej. Nie jest łatwo opowiadać o sprawach trudnych, a już na pewno nie w obecności kilku obcych osób, siedzących w jednym pokoju. Indywidualna rozmowa z ludźmi, którzy do nas przychodzili, była po prostu niemożliwa. Z całą pewnością komfort osób korzystających z usług PCPR-u poprawi się.

Starosta Olsztyński Małgorzata Chyziak liczy, że zmiana siedziby PCPR podniesie poziom obsługi interesantów. – Zadania dotyczące pieczy zastępczej i opieki społecznej traktujemy priorytetowo, największa część budżetu Powiatu jest zresztą przeznaczona właśnie na te sprawy. Zależy nam na tym, by osoby, kóre znalazły się w trudnej sytuacji życiowej mogły swobodnie i w atmosferze zaufania rozmawiać z pracownikiem PCPR.

PCPR przy Placu Bema 5 w Olsztynie:

 

PCPR przy ul. Bałtyckiej 65 w Olsztynie:

Zobacz miejsce na mapie.