Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście

Dzięki skutecznej restrukturyzacji udało się zachować w Dobrym Mieście placówkę leczniczą. Prowadzi ona działalność w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, pomocy doraźnej, leczenia szpitalnego oraz całodobowej opieki długoterminowej oraz opieki psychiatrycznej.

Liczba oddziałów – 1
Liczba poradni - 11
Dwa Zakłady: Opiekuńczo-Leczniczy, Opiekuńczo-Leczniczy Psychiatryczny
Liczba łóżek ogółem – 97
Zatrudnienie w szpitalu: 85 etatów plus zatrudnienie na umowy cywilno-prawne
Rocznie z opieki korzysta około 11 tys. pacjentów.

Łączna wartość inwestycji poniesionych na szpital w Dobrym Mieście w latach 1999-2012 to 6,2 mln z czego z budżetu powiatu 3,6 mln. Najnowsze z nich to m.in. remont poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, zakup ambulansu dla Zespołu Ratownictwa Medycznego, zakup 45 łóżek, zakup aparatu rentgenowskiego, informatyzacja działalności laboratorium, remont Oddziału Chorób Wewnętrznych, remont Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego. Szpital w Dobrym Mieście może pochwalić się certyfikatem jakości ISO.

Dane teleadresowe:
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście
ul. Grunwaldzka 10B, 11-040 Dobre Miasto
tel: 89 61 68 222 (sekretariat)
e-mail: sekretariat@szpitaldobremiasto.pl
strona internetowa: http://szpitaldobremiasto.pl/