Zespół Szkół Rolniczych dalej w grze


Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach ma powody do dumy. 17 kwietnia 2015 jego uczniowie znaleźli się w pierwszej czwórce w eliminacjach okręgowych do  XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Szkolny etap konkursu odbył się w październiku ubiegłego roku. Uczestnicy próbowali swoich sił w 4 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa i architektura krajobrazu. 8 uczniów przeszło wtedy do udziału w eliminacjach okręgowych, a te odbyły się we wtorek 17 kwietnia 2015 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach osiągnęli świetne wyniki: Grzegorz Brożko z klasy IVa Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach w bloku produkcja roślinna zajął II miejsce, a Agnieszka Mikołajczyk z klasy III b w bloku architektura krajobrazu zajęła miejsce IV. To też sukces nauczycieli, którzy przygotowali swoich wychowanków do olimpiady: Hanny Zygmuntowicz i Julii Łukasiak.

Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za powodzenie w eliminacjach centralnych, które odbędą się 29 maja br. w Olsztynie.