Zbiórki publiczne - szkolenie


W związku ze zmianą ustawy o zbiórkach publicznych zapraszamy na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 18 lipca w Urzędzie Gminy Dywity. Szkolenie przeprowadzi Monika Falej, dyrektorka Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, certyfikowana trenerka STOP. Szkolenie jest skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu olsztyńskiego zainteresowanych ostatnimi zmianami w organizacji zbiórek publicznych. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe.

Szkolenie odbędzie się 18 lipca 2014 w godz. 16:30-18:30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Dywitach (Dywity, ul. Olsztyńska 32).

Zapisy na szkolenie: 2-16 lipca 2014.  Należy wypełnić ankietę: Szkolenie – zbiórki publiczne. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału w szkoleniu pracownicy OCCP poinformują telefonicznie lub drogą elektroniczną najpóźniej 3 dni przed szkoleniem.

Szkolenie jest organizowane przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” w ramach projektu „W kierunku profesjonalizacji” realizowanego przy współudziale finansowym Powiatu Olsztyńskiego.

 

Szczegółowych informacji udziela:

Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych

ul. Tarasa Szewczenki 1, 10-274 Olsztyn

tel. 503 680 500, ocop.olsztyn@gmail.com

 

Przypominamy:

18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych. Powinna ułatwić obywatelom dostęp do informacji, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek. Nowa ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi.

Oto istota wprowadzanych zmian:

Ustawa jest opublikowana w Dzienniku Ustaw, link: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2014/498

Więcej informacji o:

 

zbiorka 1zbiorka2