Zawodnicy z Kobułt byli najlepsi

15.09.2014
Pięć drużyn walczyło o zwycięstwo w V Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Olsztyńskiego w sobotę  13 września w Olsztynku. Najlepsi okazali się reprezentanci OSP Kobułty. Samorząd Powiatu Olsztyńskiego wsparł imprezę finansowo.

Dziesięcioosobowe drużyny walczyły w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy na 400 metrów  i tor przeszkód. Do Olsztynka przyjechali zawodnicy, którzy nie ukończyli 16 lat. Drugie miejsce w zawodach przypadło dotychczasowym liderom powiatowych zawodów MDP -  czyli OSP Wrzesina.  Do tej pory drużyna czterokrotnie wygrywała powiatową rywalizację. Nie udało się tego osiągnąć za piątym razem. Trzecie miejsce przypadło drużynie OSP  Butryny, a czwarte OSP Jesionowo. Z pierwszym miejscem z Olsztynka wyjechały też zawodniczki OSP Jonkowo, które jako jedyne zgłosiły się w kategorii dziewcząt.

Opiekunowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Jesionowo podkreślają, że najważniejsze jest uczestnictwo w takich zmaganiach. - Dzieci mają trochę tremy, w końcu to są już powiatowe zawody! - mówi druh Andrzej Konczalski.

Ilu z tych młodych ludzi wstąpi w szeregi zawodowej straży pożarnej - tego nie wiadomo. Pewne jest, że do działań w OSP nie trzeba ich namawiać. - Spotykamy sie dwa razy w tygodniu, nawet gdy nie ma zawodów - mówi druh Michał Górski z OSP Wrzesina  - Uczymy ich, wspieramy, pokazujemy jak dbać o sprzęt. Pamiętam taką zabawną sytuację... Zorganizowałem raz spotkanie na godzinę 12.00, tymczasem już o 10.00 chłopcy czekali pod moim domem.Oni chętnie garną się do straży.

Starosta Olsztyński, Mirosław Pampuch, który pełni również funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Olsztynie na koniec pogratulował wszystkim sportowych osiągnięć i wręczył zwycięskim drużynom puchary.

Orgaznitorzy imprezy to Komenda Miejska PSP w Olsztynie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Olsztynie oraz samorząd Miasta Olsztynek. Imprezę finasowo wsparły nadleśnictwa: Olsztynek, Jagiełek i Nowe Ramuki.
DSC01798DSC01802DSC01806DSC01827DSC01845DSC01855i