Żardeniki cieszą się z busa


Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach trafił Volkswagen Transporter przekazany przez Powiat. To dobra wiadomość, ponieważ jeden z dwóch busów dowożących dzieci do placówki jest już mocno wysłużony i awaryjny.

- Widząc potrzeby ośrodka Zarząd Powiatu w Olsztynie podjął decyzję o przekazaniu samochodu. Nie jest to nowy bus, ale za to w pełni sprawny i mamy nadzieję, że będzie dobrze służył dzieciom. Wcześniej VW przewoził członków Komisji Bezpieczeństwa oraz radnych powiatowych na wyjazdowe posiedzenia komisji w terenie – wyjaśnia wicestarosta olsztyński Andrzej Abako.

W odbiorze samochodu brała udział dyrektor SOSW. – Cieszę się, bo bus jest nam teraz bardzo potrzebny. Już się nawet zaczęliśmy zastanawiać, jak zdobyć środki na nowe auto. Chodzi przede wszystkim o to, żeby bez problemów przewieźć dzieci w niedziele i poniedziałki do ośrodka, a w piątki z powrotem do domów. Dowozimy 35 wychowanków z różnych miejsc w powiecie, najdalej jeździmy do Olsztynka. Bus posłuży nam też do wyjazdów na wycieczki, na przykład do Olsztyna. Naprawdę, pojawił się w idealnym dla nas momencie - mówi Anna Chyżyńska.