Zaproszenie na festiwal twórczości Kaczmarskiego

15.02.2012

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J._ Kaczmarskiego  w Olsztynku mają zaszczyt zaprosić młodzież z powiatu do wzięcia udziału w jubileuszowym V Festiwalu Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 16 marca o godz. 9 w sali gimnastycznej szkoły.

Festiwal Piosenki i Poezji im. J. Kaczmarskiego na stałe już wszedł do kalendarza imprez kulturalnych powiatu. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę wykonawców.
- Liczymy że w jubileuszowej edycji weźmie udział rekordowa liczba uczestników - mówi Dorota Linkiewicz, nauczycielka, która jest główną organizatorką festiwalu. - Nie ukrywam też, że poszukujemy sponsorów imprezy. Każdy będzie mile widziany.
Festiwal podobnie jak w latach poprzednich będzie przeprowadzony w formie dwóch odrębnych konkursów: recytatorskiego i konkurs piosenki. Na Festiwalu warto być m.in. dlatego, że uczestnicy sięgną zapewne i po te znane, i po te mniej znane utwory Kaczmarskiego, nie ograniczając się do słynnych „Murów" czy „Źródła". Na sali zabrzmieć powinny też „Krzyk", „Nasza klasa", „Obława" czy „Głupi Jasio". Poniżej przedstawiamy filmowe zaproszenie na imprezę w Olsztynku.